Krótkowzroczność jest wadą wzroku, która jest niezwykle powszechna. Szacuje się, że nawet 1,6 miliarda ludzi na całym świecie narzeka na problemy z widzeniem z daleka. Badania pokazują, że krótkowzroczność staje się coraz częściej wykrywana wśród młodych osób. W grupie 25-29 lat niemal połowa Europejczyków ma problemy właśnie z krótkowzrocznością. W związku z tym coraz więcej osób poszukuje wskazówek ułatwiających prawidłowy dobór okularów. Wychodząc temu naprzeciw przedstawimy kilka uniwersalnych porad w tym artykule.

Krótkowzroczność

Krótkowzroczność jest spowodowana anatomią oka. Uproszczając można powiedzieć, że kluczowe elementy oka są zbyt wypukłe przez co obiekty, które znajdują się daleko nie są widoczne w sposób wyraźny.

Osoby cierpiące na krótkowzroczność, żeby nieco lepiej widzieć chociaż przez moment często mrużą oczy. Przyjmuje się, że wada do 3 dioptrii to mała wada, do 7 dioptrii to średnia wada, natomiast powyżej 7 dioptrii to duża wada. Tak czy inaczej nawet jedna dioptria potrafi znacząco utrudnić życie powodując, że odczytanie tekstu ze szkolnej tablicy lub jazda samochodem stają się niemal niemożliwe. Dlatego dla wielu osób skuteczne okulary korekcyjne to konieczność nawet w przypadku niewielkiej wady.

Okulary dla osób mających krótkowzroczność

Wybór okularów dla osób zmagających się z krótkowzrocznością wymagają wizyty u okulisty. Tylko na podstawie badania przeprowadzonego przez lekarza specjalistę można dobrać odpowiednie soczewki. Gdy już posiadamy informacje o wadzie wzroku od okulisty pozostaje zgłosić się do optyka i zakupić odpowiednie oprawki.

Oprawki można kupić osobiście lub skorzystać ze sklepu internetowego. Wiele osób niepotrzebnie obawia się zakupu okularów korekcyjnych online. W sklepach internetowych również pracują optycy z którymi można telefonicznie przekonsultować, które rozwiązanie będzie odpowiednie. Poza tym, niewątpliwą zaletą sklepów internetowych jest duża dostępność oprawek topowych marek np. znane i lubiane modele od eyerim collection.

Okulary
shemetovskyi / Shutterstock.com

Kolejna zaleta internetowych sklepów optycznych to oczywiście okazyjne ceny. Bardzo często można natrafić na kody zniżkowe oraz różnego rodzaju promocje.