Zmniejszenie ryzyka kradzieży i nieautoryzowanego dostępu do towarów jest możliwe z plombami zabezpieczającymi. W zależności od branży ich rodzaj, jakość i dodatkowe funkcje mogą się zmieniać. Dlatego zerknij na poniższe podpowiedzi, które pomogą Ci uwzględnić priorytety, cechy i przykłady plomb zabezpieczających, które sprawdzą się w Twojej branży. Zaczynamy!

Ustal priorytety dla swojego biznesu


To naturalne, że branża energetyczna, finansowa czy farmaceutyczna mają zupełnie inne oczekiwania wobec sposobu i rodzaju zabezpieczeń. Dlatego w pierwszej kolejności musisz ustalić priorytety i elementy objęte ochroną. Mogą się do nich zaliczać:

 • pomieszczenia i magazyny;

 • towary pojedyncze;

 • koperty;

 • szuflady;

 • liczniki mediów;

 • zawory;

 • miary i wzorce.

Oprócz tego należy zwrócić uwagę na priorytet zabezpieczenia. Może chodzić o ochronę przed nieautoryzowanym dostępem, kradzieżą, potwierdzenie autentyczności, monitorowanie łańcucha dostaw, identyfikację produktu czy uniknięcie nielegalnego poboru energii. Do tego potrzebne są różne plomby zabezpieczające - https://plomby.biz/kategoria-produktu/plomby-zabezpieczajace/.

Wybierz właściwy model plomby zabezpieczającej


Skoro wiesz, już, do czego ma służyć Ci plomba zabezpieczająca, warto przyjrzeć się dostępnym modelom. Najczęściej wybierane są plomby:

 • plastikowe;

 • metalowe;

 • z kodami kreskowymi i QR;

 • elektroniczne GPS/RFID.

W zdecydowanej większości przypadków sprawdzą się plomby plastikowe. Mają za zadanie ochronić przed dostępem osób nieupoważnionych oraz odstraszyć przed ewentualną kradzieżą. Stosuje się je dla niewielkich przedmiotów gaśniczych, ale też do ochrony przed dostępem do konsol sterujących czy pomieszczeń. Niektóre z nich mogą mieć specjalne miejsce na umieszczenie tabliczek znamionowych, kodów kreskowych i QR. Dzięki temu ułatwiają identyfikację towaru w łańcuchu dostaw.

Plomby zabezpieczające metalowe są konstrukcjami o zwiększonej odporności na zerwanie. Stosuje się je np. w licznikach energii elektrycznej, wodomierzach, zaworach spustowych czy ochronie magazynów. Nie da się ich łatwo usunąć, a każda ingerencja uniemożliwia ponowne założenie bez widocznych śladów ingerencji.

Ostatnią z możliwości jest plomba elektroniczna wyposażona w systemy łączności i lokalizacji. To zaawansowane akcesoria ochronne, które stosuje się zwłaszcza w transporcie do ochrony przestrzeni załadunkowych. Można nimi sterować zdalnie, co zmniejsza ryzyko nieautoryzowanego dostępu. Możliwość otworzenie i zamknięcia może być przydzielana spedytorowi i klientowi, tak by zminimalizować liczbę osób z dostępem. Dodatkowo taka plomba elektroniczna sprzyja monitorowaniu trasy i analizowaniu jej pod kątem usprawnień.

Najlepsze plomby zabezpieczające tylko od sprawdzonego producenta


Teraz wybór plomb zabezpieczających będzie zdecydowanie łatwiejszy. Wystarczy poznać dostępne formy zabezpieczeń od sprawdzonego producenta i postawić na warianty dopasowane do priorytetów i charakteru branży. Jakość plomb ma duże znaczenie dla bezpieczeństwa mienia firmowego, dlatego nie warto ryzykować na ich wytrzymałości.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.