Na krośnieńskim rynku odbyła się dziś (18 lipca) konferencja przedstawicieli opozycji pod hasłem "Przypilnuj wyborów". Wzywali do kontroli uczciwości jesiennych wyborów.
W konferencji prasowej wzięli udział parlamentarzyści - Sławomir Nitras, Barbara Nowacka, Dorota Niedziela, Marek Rząsa i Joanna Frydrych oraz europoseł Elżbieta Łukacijewska.

Przedstawiciele opozycji wspólnie zachęcali do przyłączenia się do projektu "obywatelskiej kontroli wyborów". Ma on gwarantować, że zbliżające się wybory do sejmu i senatu będą przebiegać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

- Mamy sytuację wyjątkową. Wielu mówi o tym, że to są wybory najważniejsze od roku 89. Ja tego nie wiem, chociaż pamiętam rok 89. Czy to są najważniejsze, czy nie są najważniejsze? Ale wiem jedno, że jak w żadnych dotychczasowych wyborach od roku 89 nie tylko ważne jest, kto głosuje, jak głosuje, ale ważne jest, kto liczy głosy. Dożyliśmy niestety czasów, w których wolne wybory są realnie zagrożone. Jest poważne ryzyko, że wybory w Polsce będą fałszowane, że władza rządząca dzisiaj wykorzysta wszystkie instrumenty, żeby utrzymać się przy władzy. Oni dzisiaj zrobią wszystko, żeby Kaczyński wygrał z Tuskiem i żeby uniemożliwić Tuskowi wygranie z Kaczyńskim. Jest wielka nadzieja, wielka siła, która może to powstrzymać. To są obywatele, to są ludzie świadomi tego, że ważna procedura pilnowania wyborów, liczenia głosów, pilnowania, żeby w komisjach nie dochodziło do nieprawidłowości, spoczywa na barkach obywateli. W tych wyborach nie wystarczy zagłosować w tych wyborach w sposób aktywny, trzeba włączyć się w ruch kontroli wyborów, pójść do komisji, poświęcić niedzielę i przypilnować liczenia głosów - mówił Sławomir Nitras, wiceszef klubu Koalicji Obywatelskiej.

Konferencja odbyła się pod hasłem "Przypilnuj wyborów". Parlamentarzyści zachęcali do rejestracji na stronie internetowej pilnujewyborow.pl w celu zgłoszenia swojej kandydatury na członka komisji wyborczej, męża zaufania lub obserwatora wyborów. Za pracę jako członek komisji wyborczej lub mąż zaufania będzie przysługiwała dieta.

- Pomóżcie nam przypilnować wybory. Nie dla nas, ale dla wolnej Polski, dla demokracji, dlatego, żebyśmy byli państwem ludzi wolnych, świadomych, wolnych, wolnych obywateli. Jestem przekonany, że w każdej, nawet najmniejszej miejscowości znajdą się ludzie odważni, świadomi, gotowi do poświęceń w tej sprawie - zachęcał Sławomir Nitras.

Pełny zapis konferencji prasowej:


~Tusk i Jarek

19-07-2023 19:00 4 3

Na emeryturę do sanatorium w iwoniczu
Odpowiedz

~Sandra

19-07-2023 16:37 10 17

Do ~serdeczności: moje pytanie brzmi: czy wy w Tworkach macie kompy i dostęp do netu?
Pytanie 2: proszę wymienić 3 przykłady, co dobrego PO zrobiła dla Polaków, jak rządziła? Jak się nie da, to chociaż jeden...
Odpowiedz

~dziadek

19-07-2023 09:52 7 8

A ja chciałbym grzecznie zapytać czy pilnujący wyborów ludzie z KO nie będą na swoją korzyść fałszowali wyborów pod hasłem: "trzeba PiSowską szrańczę odsunąć od władzy"?
Odpowiedz

~"pamiętliwy"

19-07-2023 09:52 6 3

Tak, tak!! Wyślą tak jak PO, swego czasu przed wyborami, członków PKW do Moskwy po instruktaż jak skutecznie sfałszować wyniki wyborów. Oni czyli PO już to robili, więc wiedzą gdzie pilnować!!!
Odpowiedz

~cynik

19-07-2023 09:11 2 6

Jeśli w nadchodzących wyborach będzie dużo nieważnych kart, to wiadomo kto liczył głosy. Historia z poprzednich wyborów samorządowych może się powtórzyć? Pochwalony.
Odpowiedz

~Uko

19-07-2023 08:49 5 7

Niestety polityka "miłości" PO jest specyficzna. Partia mająca realnie 25% poparcia atakuje najpierw lewicę. (sprawa emigrantów i nazwanie ludzi lewicy ,że żyją nie w bańce a banieczcce informacyjnej , później p. Holowanie potężny atak (okładka gazety -kret PIS), potężny atak na Konfederację wszystkich mediów ponieważ w sądach przekroczyła 15 %. Jak PO nie zmieni przekazu to skończy na tych 25%
Odpowiedz

~komorNIK

19-07-2023 08:32 8 8

Przed rządami lewackimi chroń nas Boże. Pilnujmy wyborów żeby opozycja z pomocą urzędasów brukselskich nie sfałszowała wyborów.
Odpowiedz

~hektor

19-07-2023 08:26 6 10

Zgadzam się, trzeba dopilnować wyborów. Myślę, że po wyborach nastąpi zmiana władzy.
Odpowiedz

~Wyborca

19-07-2023 07:58 6 6

Ale jaja sobie oPOzycja robi to nie Białoruś że można fałszować wybory
Odpowiedz

~dziadek

18-07-2023 23:19 5 10

Tylko człowiek z krótką pamięcią będzie słuchał wywodów o pilnowaniu wyborów posłowi, który buszował w sejmie po torebkach posłanek z Prawa i Sprawiedliwości. Kto uwierzy w te idiotyczne brednie?
Odpowiedz

~stary nauczyciel

18-07-2023 22:46 19 40

Ludzie nie słuchajcie tych bredni, wygłaszanych przez parlamentarzystów obecnej opozycji. Zjednoczonej Prawicy przyszło rządzić w najgorszym okresie tj. pandemii Covid i wojny na Ukrainie. Z tego trudnego okresu rząd wyszedł z podniesionym czołem. Uważam że gdyby w tych trudnych czasach rządziła Koalicja Obywatelska, byłoby o wiele gorzej. Jeśli społeczeństwo da się otumanić i wybierze ludzi skompromitowanych, to obudzą się z ręką w nocniku. Tylko że już będzie za późno!
Odpowiedz

~serdeczności

18-07-2023 22:02 45 24

To będą historyczne wybory. Wierzę, że Podkarpacie zagłosuję za Koalicją Obywatelską i nastąpi duża zmiana w polityce. Nie dajcie się przekupić waszymi pieniędzmi. Do tego sojusz KK z PiSem zakrawa o parodię. Łapią się wszystkich możliwych chwytów, żeby statek nie zatonął całkowicie! Nadaremno! Życzę Koalicji Obywatelskiej jak najwyższego wyniku i przypominam, że Krosno zawsze było za wami! Brawo dla wszystkich, którzy zdecydowali się wziąć udział w dzisiejszej konferencji. #przypilnuj_wyborów
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.