W Czarnorzekach i Korczynie przygotowane zostały trasy do biegów narciarskich. Korzystanie z tras możliwe stało się dzięki wspólnym działaniom Gminy Korczyna, Nadleśnictwa Kołaczyce oraz Stowarzyszenia PRZĄDKI – SKI w Korczynie.
W Czarnorzekach funkcjonują już trasy biegowe. Podobnie jak w roku ubiegłym, przygotowane są tory o różnym stopniu trudności. Pętla sprinterska na stadionie i jego okolicach o długości ok. 1300. Trasa zasadnicza - najbardziej wymagająca - z licencją PZN liczy ok. 2 500 m.

Czarnorzeki

Na nartach pobiegać mogą także osoby początkujące, które skorzystać mogą z pętli na płaskim terenie umiejscowionej w Czarnorzekach na tzw. "torze 4x4", gdzie końcem ubiegłego roku oddana została do użytku utwardzona trasa rolkowo – narciarska o długości ok. 400 m. Dodatkowy atut trasy narciarskiej stanowi możliwość korzystania z niej po zmroku (do godz. 22.30).

Przypominamy, że na trasach w Czarnorzekach obowiązuje regulamin, który umieszczony został na tablicy przy parkingu obok kościoła w Czarnorzekach.

Korczyna

Można pobiegać także w Korczynie. Gdzie na stadionie przy Szkole Podstawowej mieszkańcy mogą korzystać także z odśnieżonej bieżni lekkoatletycznej. Dla stawiających pierwsze kroki na nartach biegowych, założony został obok odśnieżonej bieżni tor do biegów narciarskich. Wszystkich zachęcamy do zimowej aktywności ruchowej.