Od 20 października 2021 r. zmieniają się maksymalne stawki opłat za przejazd taksówką po Krośnie. Sprawdź, ile trzeba będzie zapłacić już od najbliższej środy.

Taksówkarze chcieli zmian


Pogarszająca się sytuacją finansowa skłoniła kierowców taksówek do złożenia wniosku o zwiększenie dotychczasowych stawek za przewozy taksówkami na terenie miasta. Wzrost cen paliw, obowiązkowych składek ZUS, kosztów eksploatacyjnych samochodów oraz usług serwisowych to główne powody decyzji krośnieńskich taksówkarzy. Rada Miasta podejmując 27 września uchwałę o zmianie stawek określiła stawki maksymalne. Przedsiębiorcy prowadzący przewóz osób taksówkami na terenie miasta Krosna mogą jednak stosować niższe stawki.

Ile zapłacimy za kurs taksówką?


Od środy, 20 października opłata początkowa za wynajęcie taksówki i przejazd pierwszego kilometra może wynieść 10 zł. W dni powszednie w godz. Od 6:00 do 22:00 za każdy przejechany kilometr zapłacimy do 3 zł, a nie jak do tej pory 2,50. Za kursy "nocne" wykonywane w godzinach od 22.00 do 6.00 oraz w weekendy i święta zapłacimy do 4 zł/km. To też o 50 gr więcej niż dotychczas. Za godzinę postoju taksówki też zapłacimy więcej. Stawka wzrosła z 30 do 40 zł.

Jedna strefa zamiast dwóch


Obecne strefy, taryfy i stawki za kilometr obowiązywały od 2010 r. Na terenie miasta obowiązywały II strefy, przy czym granice tych stref nie były równomiernie oddalone od centrum miasta. Od tego czasu nasze miasto znacząco się zmieniło. Powstały nowe osiedla, ulice, a sam proces urbanizacji znacząco zmienił też miejski układ komunikacyjny. Dlatego postanowiono, że na terenie całego miasta będzie obowiązywać jedna strefa, a co za tym idzie, jednolite ceny.

Jak często korzystasz z usług taxi?