21 października wybierzemy radnych oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.
Premier Mateusz Morawiecki ogłosił datę wyborów samorządowych. Do urn wyborczych pójdziemy w trzecią niedzielę października. Wybierzemy wtedy radnych oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Jeżeli pierwsza tura nie wyłoni włodarzy, ponownie do urn pójdziemy dwa tygodnie później, dokładnie 4 listopada.

We wtorek 14 sierpnia ruszyła oficjalne kampania wyborcza. Potrwa do 19 października, do północy. Później obowiązywać będzie cisza wyborcza, która zakończy się w niedzielę 21 października wraz z zamknięciem ostatniego lokalu wyborczego.

Wybory przeprowadzone zostaną wg nowej ordynacji wyborczej. Kadencja prezydentów, burmistrzów i wójtów zostanie wydłużona z 4 do 5 lat, jednak będą mogli oni sprawować swoją funkcję tylko przez dwie kadencje, czyli maksymalnie 10 lat. Kandydaci na prezydentów, burmistrzów i wójtów nie będą się mogli ubiegać jednocześnie o mandat radnego powiatowego czy do sejmiku wojewódzkiego.

Ważną datą jest 26 września, do końca tego dnia będzie możliwość rejestrowania kandydatów na prezydentów, burmistrzów i wójtów. Natomiast do 16 września terytorialnym komisjom wyborczym będzie można zgłaszać listy kandydatów na radnych.

-----------------------------
INFORMACJA DLA KANDYDATÓW i KOMITETÓW WYBORCZYCH
Na portalu terazKrosno.pl istnieje możliwość zareklamowania się. Oferujemy banery reklamowe, artykuły sponsorowane, wpisy na profilu Facebook oraz transmisje wideo na żywo ze spotkań i prezentacji kandydatów. Zapraszamy do kontaktu w sprawie reklamy: tel. 664 905 366 / e-mail: redakcja@terazkrosno.pl
-----------------------------

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.