W sobotę 4 października w Barze Monika odbędzie się koncert połączony z wystawą fragmentów komiksu Rzeź na podcieniach autorstwa Krzysztofa Bryneckiego. Gwiazdą wieczoru będzie warszawska kultowa formacja Lux Perpetua.
Lux Perpetua - Początków zespołu należy szukać w 2004 roku, w Podkowie Leśnej, kiedy to Kaplic stworzył kilka kompozycji - bardzo ambitnych i nowatorskich, a jednocześnie utrzymane w powermetalowym klimacie. Wkrótce zaprosił on do współpracy trójkę swoich przyjaciół - Drakena, Martineza i Tommego, po czym założyli razem zespół Sentinel. Na regularne granie prób trzeba było jednak poczekać aż do 2007 roku.

Zespół przez dłuższy czas poszukiwał wokalu z charakterem, który dopełniłby muzykę, jednak po kilku wspólnych próbach jego działalność została zawieszona na czas nieokreślony. Cała czwórka poprzysięgła sobie, że nie poddadzą się i jeśli tylko będzie okazja - powrócą do ogrywania utworów w pełnym składzie. Przełom przyniósł rok 2009. W listopadzie Kaplic poznał Kosę i z ich inicjatywy został założony nowy zespół, do wspólnej gry zaproszeni zostali członkowie Sentinela, brakowało jedynie wokalu.

Po kilku wspólnych próbach Kosa zwerbował Dzidka z warszawskiego zespołu MORHANA. Nazwa kapeli - LUX PERPETUA, wyklarowała się po burzliwych dyskusjach, powstało logo, strona, a cały skład w pocie czoła pracował przez całą zimę nad aranżacjami. 19 maja 2010 roku zespół zadebiutował na scenie w warszawskim klubie Harenda, prezentując 6 utworów szerszej publiczności. Po kilku koncertach, drogi z Dzidkiem się rozeszły i zespół pozostał znowu bez wokalisty.
Po dłuższym czasie poszukiwań, do kapeli dołączył Jagór, jednak po kilku koncertach i 6 miesiącach współpracy - na nowo należało znaleźć wokalistę. W międzyczasie - Draken zdecydował, że niestety nie będzie kontynuował współpracy. Minął następny rok; przewinęło się kilku wokalistów, z którymi band nie zagrał koncertu, ale którym dziękuje za współpracę (dzięki, Wiktor & Zbyszek!). W 2012 roku, zespół zdecydował, że tymczasowo rezygnuje z klawiszy i „przenosi” Martineza na wokal. Martinez spisuje jak do tej pory znakomicie, pomagając w bardzo dobrych występach kapeli, m.in. na Jagórfeście przed Turbo i Rock&Metal Fest przed Wilczym Pająkiem.

Lux Perpetua

Po koncercie z Wilczym Pająkiem drogi Lux Perpetua i Kosy się rozeszły. Jego miejsce zajął Mateusz, z którym kapela obecnie nagrywa materiał i przygotowuje się do ponownego, tym razem permanentnego wyjścia na scenę.

Krzysztof Brynecki - zajmuje się malarstwem, komiksem, grafiką komputerową, rzeźbą i rysunkiem. Jest współzałożycielem koła Naukowo - Artystycznego „Razem” przy ISP Uniwersytetu Rzeszowskiego. Krzysztof jest autorem kilku wystaw indywidualnych. Uczestniczył w wielu wystawach zbiorowych, plenerowych, w warsztatach plastycznych i aukcjach charytatywnych. Nagrodzony w konkursie Danse Macabre 2008 za komiks pt. „Fryzjer”. Współautor, wespół z Przemkiem Polańskim (scenariusz), komiksu „Rzeź na podcieniach”, którego akcja rozgrywa się w Krośnie, mieście opanowanym przez Zombie.

Bar Monika
Krosno, ul. Grodzka 17
4 października. Godzina 19.00
Wstęp 10 zł
Rezerwacja pod numerem 13 43 217 32