Zespół A Gdzie To Dawniej Stroiło po raz trzeci będzie reprezentować Krosno i powiat krośnieński na Festiwalu Folkowym w Lublinie.
Zespół A Gdzie To Dawniej Stroiło już po raz trzeci reprezentować będzie Krosno i powiat krośnieński na XVII Międzynarodowym Festiwalu Mikołajki Folkowe. Grupa dostała się do ścisłego finału m.in. dzięki wsparciu swoich fanów i przyjaciół, których nigdy nie brakuje na koncertach.

A Gdzie To Dawniej Stroiło

Mikołajki Fokowe to międzynarodowy festiwal, który powstał w 1991 roku w Lublinie. Tematem wydarzenia jest muzyka folkowa, prezentowana i popularyzowana w sposób atrakcyjny i zrozumiały dla współczesnego młodego odbiorcy, oryginalna i nowoczesna. Zespoły folkowe występujące na festiwalu używają współczesnych środków do swobodnych interpretacji źródeł ludowej muzyki.

A Gdzie To Dawniej Stroiło powstał z myślą o jednym koncercie ale w skutek wielu czynników do chwili obecnej zagrał kilkaset koncertów w kraju i za granicą a także otrzymał kilka nagród i wyróżnień. Zamierzeniem zespołu jest odnajdywanie i wykonywanie pieśni, które dawniej i obecnie wykonuje się na Łemkowszczyźnie w Beskidzie Niskim. Muzycy zespołu postanowili jednak aranżacje i melodie budować wg własnej interpretacji.

Do konkursu Scena Otwarta odbywającego się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Mikołajki Folkowe zespół dostał się dzięki ogromnemu wsparciu swoich fanów i przyjaciół, którzy zawsze zapewniają sporą frekwencję na koncertach.Udostępnij ten artykuł znajomym: