Dwoje pieszych ucierpiało w zdarzeniach, do których doszło 1 grudnia na oznakowanych przejściach w Krośnie i Rymanowie Zdroju.
1 grudnia doszło do dwóch poważnych zdarzeń z udziałem pieszych. Pierwsze miało miejsce przed godz. 5, na ul. Bursaki w Krośnie.

- Policjanci wstępnie ustalili, że 31-letni kierujący peugeotem, jadąc w kierunku ul. Legionów, potrącił znajdującą się na oznakowanym przejściu dla pieszych kobietę. 56-letnia poszkodowana została przewieziona do szpitala. Obrażenia, jakich doznała, nie zagrażają jej życiu - poinformował asp. sztab. Paweł Buczyński z KMP w Krośnie.

Godzinę później, dyżurny krośnieńskiej komendy został zaalarmowany, że na oznakowanym przejściu dla pieszych w Rymanowie-Zdroju, doszło do potrącenia mężczyzny przez kierującego audi. 62-letni pieszy doznał poważnych obrażeń i został przetransportowany do krośnieńskiego szpitala. Uczestnicy zdarzenia w Krośnie oraz Rymanowie Zdroju byli trzeźwi.

- Należy pamiętać, że pierwszeństwo osoby na oznakowanym przejściu nie gwarantuje jej bezpiecznego pokonania szerokości jezdni. Zwracajmy zatem uwagę na zachowania kierowców dojeżdżających do przejścia dla pieszych. W przypadku zauważenia, że pomimo obowiązujących przepisów, samochód nie zwalnia, nie wchodźmy na jezdnię. Do wszystkich uczestników ruchu apelujemy o rozwagę i ostrożność - zaapelował asp. sztab. Paweł Buczyński.

~ww

06-12-2021 07:21 1 27

Odblaski!!
Odpowiedz

~Pieszy

05-12-2021 20:39 1 28

A co z przepisem zabraniającym wchodzenia pieszego na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Przestał obowiązywać?
Odpowiedz

~Cooo

04-12-2021 12:24 1 29

Kiedy policja będzie sprawdzać przejścia i dawać mandaty za przechodzenie z telefonem przy uchu przez przejście?
Odpowiedz

~BL

04-12-2021 11:46 1 32

Wielu pieszych nawet nie spojrzy czy coś jedzie, idą jak cielęta myśląc że są nieśmiertelni a w mediach trąbią że pieszy ma pierwszeństwo na przejściu (niby ma ale to wcale nie gwarantuje że nie zostanie potrącony).
Odpowiedz

~jeziorkamil@gmail.com

03-12-2021 19:23 1 38

Policja nicwarta w lerzanach koło sklepu co t dzieci kierowca się zatrzyma
Odpowiedz

~ami

03-12-2021 18:01 2 17

Niestety ten przepis o bezwzględnym pierwszeństwie pieszego na przejściu skutkuje tym że więcej pieszych ginie . Dobry był ten przepis który wcześniej obowiązywał bo pieszy wtedy jednak musiał popatrzeć co się dzieje. W końcu droga jest dla samochodów .
Odpowiedz

~wolf

03-12-2021 10:18 1 53

Co za głupi APEL.
Powinno być tak jak wszędzie w Europie czyli:
1. Przejście że światłami - świeci się zielone dla pieszych to pieszy ma pierwszeństwo.
2. Przejście bez świateł - pieszy nie ma pierwszeństwa.
I wtedy każdy wie co mu wolno i nie ma tylu wypadków.
Odpowiedz

~Joker

03-12-2021 09:49 1 55

Wchodzą nie patrząc w bok. Czy nadjeżdża coś. Nie zatrzymują się przed przejściem nie sprawdzają czy coś nadjeżdża tylko traktują przejście dla pieszych jak ciągłość chodnika. Potem lament. A i jeszcze problemy i stres. Ludzie patrzcie czy auto nadjeżdża czy was kierowca zauważył, bo ubiór szaro bury, czarny źle widoczny szczególnie gdy zaczyna się ściemniać. No i dzieci i młodzież przejeżdżają rowerami przez przejście.... Nos w smartfonie. To jest non stop. Codziennie to widzę
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.