W Krośnie na ul. Piłsudskiego doszło do potrącenia pieszej przez samochód osobowy.
Policjanci pracują na miejscu zdarzenia, do którego doszło w poniedziałek (29 listopada) na ul. Piłsudskiego w Krośnie około godziny 17:00. Kierująca samochodem marki Opel Corsa, na tablicach rejestracyjnych z powiatu strzyżowskiego jadąc w kierunku ronda Solidarności potrąciła starszą kobietę przechodzącą przez przejście dla pieszych.

wypadek Krosno

Na miejscu wypadku pracują policjanci, strażacy oraz zespół ratownictwa medycznego. Na szczęście piesza nie doznała poważnych obrażeń ciała.

Funkcjonariusze policji będą wyjaśniać szczegółowe okoliczności zdarzenia.

[AKTUALIZACJA]


Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 18-letnia kierująca oplem, jadąc w kierunku centrum, potrąciła kobietę przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych. W wyniku zdarzenia ucierpiała 75-letnia piesza i została przetransportowana do krośnieńskiego szpitala. Obrażenia, jakich doznała, nie zagrażają jej życiu. Uczestniczki były trzeźwe. Szczegółowe okoliczności zdarzenia pozwoli wyjaśnić prowadzone postępowanie - informuje krośnieńska policja.

~andrzej

30-11-2021 10:50 13 24

Co ma w głowie człowiek dorosły (pomijam nieletnich) włażąc na pasy gdy jeden pas korkuje (wtedy kierujący nie widzi wchodzącej osoby na pasy) lub podczas dupnej pogody...?? Co..? Ludzie opamiętajcie się że auto waży od 1.2 tony do ponad 3 tony (osobowe) i jeżeli myślicie że po starciu (to ja mam pierwszeństwo wygracie) to powodzenia.
Rusz głową daj sygnał i patrz czy dany pojazd zwalnia zanim wleziesz na to przejście
Odpowiedz

~artur

29-11-2021 19:01 12 37

Piesi powinni nosić odblaski obowiązkowo. Wieczorem, zwłaszcza przy deszczowej lub mglistej pogodzie, pieszy szczególnie w ciemnym ubraniu jest w 90% niewidoczny na jezdni. Ponadto przejścia powinny być bardzo dobrze oświetlone, obecnie to jakby ktoś zapalił świeczkę nad przejściem.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.