Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Komańczy uratowali 61-latka, który wpadł do rzeki w Duszatynie. Wbiegli za mężczyzną do wody i wyprowadzili go na brzeg.
- We właściwym miejscu i czasie - tak w skrócie można opisać sytuację, jaka miała miejsce w minioną środę około godz. 17.30. Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Komańczy, jadąc przez Duszatyn w kierunku miejscowości Smolnik, zauważyli mężczyznę leżącego w rzece Osława, który próbował czołgać się do brzegu - opowiada kom. Monika Hędrzak z KPP w Sanoku.

Policjanci natychmiast zareagowali. Wbiegli do rzeki i wyprowadzili mężczyznę na brzeg. Był przemoczony i wyziębiony, znajdował się pod wyraźnym wpływem alkoholu i posiadał obrażenia twarzy, które prawdopodobnie powstały podczas upadku. Funkcjonariusze, aby zapobiec dalszemu wychłodzeniu, zabrali 61-letniego mieszkańca powiatu sanockiego do radiowozu, gdzie mógł się ogrzać oraz udzielili mu pomocy.

- Poszkodowany został przekazany zespołowi karetki pogotowia, która przyjechała na miejsce. Ratownicy udzielili pomocy medycznej mężczyźnie. Okazało się, że nie wymagał on hospitalizacji. 61-latek został przewieziony do miejsca zamieszkania i przekazany pod opiekę znajomego - dodaje kom. Monika Hędrzak.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.