W Rymanowie Zdroju nad Czarnym Potokiem w minioną niedzielę otwarto Zakątek Bajki dla dzieciaków.
W niedzielne popołudnie 11 czerwca nad Czarnym Potokiem w Rymanowie Zdroju został oficjalnie otwarty przez Burmistrza Gminy Rymanów Zakątek Bajki. Jest to wyjątkowe miejsce, do którego przywędrowały postacie z różnych bajek. Miejsce stworzone zostało głównie z myślą o najmłodszych. W Zakątku Bajki można usiąść i np. poczytać dzieciakom bajki, a postacie oraz rysunki z pewnością rozbudzą ich wyobraźnię.

Rymanów Zdrój

Podczas otwarcia Burmistrz poczytał znane i lubiane bajki, dzieci oraz dorośli dostali słodycze, baloniki oraz przypinki z Krówką Zdrojówką, która firmuje Zakątek Bajki, a to dlatego, że wiele lat temu przyczyniła się ona do odkrycia źródeł wód mineralnych, dzięki którym powstało i rozwinęło się nasze Uzdrowisko. Obecnie Rymanów Zdrój nosi miano Podkarpackiej Stolicy Dzieci, dlatego bajkowi bohaterzy wybrali właśnie to miejsce.

Rymanów Zdrój

Zapraszamy dzieci i dorosłych do odwiedzania Zakątka jak najczęściej oraz przypinania na barierce kłódek, na których można napisać tytuły swoich ulubionych bajek . Od Dobrej Wróżki wiemy, że wtedy spełni ona marzenia dzieci (i grzecznych dorosłych…)

Rymanów Zdrój

Rysunek do Zakątka Bajki wykonała Karolina Kuzian z Posady Górnej, natomiast bajkowe postacie powstały w pracowni Andrzeja Wrzecionko z Iwli.

Rymanów Zdrój