W sobotę 28 marca na hali Uniwersytetu Rzeszowskiego WWF odbyły się Mistrzostwa Polski Wschodniej Oyama Karate w kumite. Klub JISSEN IFCT sekcja w Krośnie godnie reprezentowali Marcelina Bystrzycka i Mariusz Szpunar.
Organizatorem mistrzostw był Rzeszowski Klub Oyama Karate z sensei Patrycjuszem Mostkiem na czele. Sędzią głównym był Shihan Witold Choiński 5 dan z Białegostoku.

W zawodach wzięło udział około 150 zawodników z 10 ośrodków karate - z Białegostoku, Lublina, Kozienic, Tarnobrzega, Rzeszowa, Jasła, Gorlic, Krosna, Wieliczki i Katowic. Turniej został zorganizowany przy współpracy z AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Prezes AZS UR dr hab. prof. UR Emilian Zadarko.

Klub JISSEN IFCT sekcja w Krośnie godnie reprezentowali Marcelina Bystrzycka, która zdobyła I miejsce w kategorii młodziczek do 35 kg, oraz debiutujący w kumite Mariusz Szpunar zajmując III miejsce w kategorii senior - 80kg. Z klubu startowali również Bartłomiej Bek oraz Grzegorz Motyka. Zawodnikom sekundował ich trener sensei Piotr Jamróg, który podczas mistrzostw pełnił również rolę sędziego.

Udostępnij ten artykuł znajomym: