Gdzie w Krośnie i sąsiednich powiatach można skontrolować autokar przez wyjazdem na letni wypoczynek?
Policjanci w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, a w szczególności dzieci i młodzieży, podejmują szereg inicjatyw, których celem jest poprawa stanu bezpieczeństwa na polskich drogach. Jedną z nich jest przygotowanie wykazu miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek.

- Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu województwa podkarpackiego wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców - informuje nadkom. Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik prasowy podkarpackiego komendanta wojewódzkiego policji w Rzeszowie.

Na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Krośnie nie ma stałego punktu kontrolnego. Informacje o chęci skontrolowania autokaru można zgłaszać pod numerem telefonu: 13 43 29 351. W powiecie brzozowskim punkt kontrolny zlokalizowano przy domu strażaka w Starej Wsi (tel. 13 43 08 310 w godz. 9.00-11.00); w powiecie jasielskim brak jest stałego punktu – telefony zgłoszeniowe: 13 44 38 310 i 13 44 38 350; w powiecie sanockim punkt znajduje się na parkingu przy Arenie Sanok przy ul. Królowej Bony 4 (tel. 13 46 57 310) a w powiecie strzyżowskim także jest brak stałego punktu (tel. 17 27 65 310)
Podczas kontroli sprawdzany jest przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości.

- Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu policji – dodaje Marta Tabasz-Rygiel.

Policja przypomina też, że na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.
Udostępnij ten artykuł znajomym: