Przed Sądem Rejonowym w Krośnie swój epilog będą miały wydarzenia, jakie rozegrały się na stadionie Karpat Krosno w marcu ubiegłego roku. Prokuratura Rejonowa w Krośnie skierowała do sądu akt oskarżenia.
17 marca 2019 r. na stadionie piłkarskim przy ul. Legionów rozgrywano mecz o mistrzostwo IV ligi piłkarskiej między gospodarzami, czyli drużyną Karpat Krosno a JKS Jarosław. W aspekcie sportowym na boisku nie działo się zbyt wiele, ale dali znać o sobie pseudokibice. Mecz został przerwany w 77 minucie po tym, jak z sektora zajmowane przez kibiców Karpat i Stali Rzeszów wbiegło na boisko kilkudziesięciu, zamaskowanych pseudokibiców. Pobiegli w stronę klatki zajmowanej przez fanów JKS-u Jarosław wspomaganych przez kibiców Stali Sanok. Do akcji wkroczyła policja, która użyła gazu łzawiącego. Po kilkunastu minutach sytuacja została opanowana, ale sędzia meczu już nie wznowił. Wydział Gier i Wydział Dyscypliny Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej ukarał Karpaty Krosno karą finansową w kwocie 3 tys. zł, rozegraniem trzech spotkań ligowych bez udziału publiczności oraz walkowerem 0-3 na korzyść JKS Jarosław

Policja na miejscu zatrzymała dwóch chuliganów.

- Na podstawie zebranych materiałów, w tym analizie zgromadzonych nagrań i dokumentacji fotograficznej, udało się bezsprzecznie ustalić dane siedmiu osób. Są to mieszkańcy Krosna, Rzeszowa i Stalowej Woli - poinformowała Prokurator Rejonowy w Krośnie Iwona Czerwonka-Rogoś.

Atak psełkokibiców w Krośnie
Atak pseudokibiców na klatkę zajmowaną przez fanów z Jarosławia i Sanoka

Prokuratura postawiła im zarzuty z Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, uznając jednocześnie, że był to występek o charakterze chuligańskim. Skutkuje to podwyższeniem dolnej granicy ustawowego zagrożenia o połowę. Pseudokibicom grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Trzech podejrzanych nie przyznało się do winy, odmawiając składania wyjaśnień. Czterej podejrzani przyznali się. Spośród całej siódemki, jedynie dwóch było wcześniej karanych.

Zobacz zdjęcia z przerwanego meczu: