Sprawdziliśmy, jak VIVO! Krosno przystosowało się do obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Także wśród klientów przeprowadzono ankietę, czy nie mają obaw przed odwiedzeniem centrum handlowego? Jakie były wyniki tych badań?
W dobie pandemii zdecydowana większość osób bardziej zwraca uwagę na ochronę swojego zdrowia, a bezpieczeństwo jest bardzo ważną kwestią dla konsumentów odwiedzających centra handlowe. Zostały one zmuszone do szybkiego przystosowania się do panujących warunków oraz wprowadzenia rygorystycznych zasad bezpieczeństwa, by zapewnić je zarówno klientom, jak i pracownikom.

Bezpieczeństwo w centrum handlowym

Jak to wygląda w VIVO! Krosno? Na terenie obiektu zainstalowano 8 stacji z płynem do dezynfekcji rąk, dozowniki znajdują się również przy wejściach do każdego sklepu. W większości sklepów i punktach usługowych są przeszklenia oddzielające obsługę od klientów, a pracownicy mają maseczki i przyłbice. Częściej dezynfekowane są najbardziej narażone na kontakt powierzchnie takie jak: klamki, terminale płatnicze, wózki zakupowe, przymierzalnie. Przed lokalami na posadzce pojawiły się oznaczenia informujące klientów o zachowaniu bezpiecznej odległości i zajęciu konkretnego miejsca w kolejce.

Bezpieczeństwo w centrum handlowym

Za pomocą systemu nagłaśniającego regularnie emitowane są komunikaty dla klientów dotyczące obowiązującego reżimu sanitarnego. Są też praktyczne informacje i wskazówki, jak uchronić się przed zakażeniem, a w toaletach zainstalowano instrukcje dotyczące prawidłowego mycia i dezynfekcji rąk. Dostępny jest również maseczkomat, w którym można zakupić maseczki ochronne.

Bezpieczeństwo w centrum handlowym

VIVO! Krosno przeprowadziło wśród swoich 250 klientów badania ankietowe. Wynika z nich, że aż 91 proc. ankietowanych, patrząc na zakres wprowadzonych środków bezpieczeństwa, czuje się bezpiecznie przebywając na terenie obiektu i robiąc zakupy. Ponad 94 proc. klientów potwierdza, że wyposażenie lokali handlowych w płyny dezynfekujące, przeszklenia, maseczki i przyłbice dla personelu jest odpowiednie i wystarczające. Aż 97 proc. ankietowanych uważa także, że komunikaty dotyczące reżimu sanitarnego i zasad ochrony, znajdujące się na terenie centrum handlowego, są przejrzyste i klarowne.

~Taka prawda

17-12-2020 14:52 7 32

Najbezpieczniej jest tylko w kościele lub na urodzinach Radia Maryja. Tam nie ma zarazy. Tam jest Pan Bócek i Maria Góralko. Suweren chciał to suweren ma. 500+ wódkę, kiełbasę i mops.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.