Zdjęcie starego nagrobnego krzyża w leśnej scenerii, autorstwa Krystiana Kłysewicza z Horyńca Zdroju, wygrało XX edycję konkursu organizowanego przez RDLP w Krośnie przy współpracy z Telewizją Polską Oddział Rzeszów i portalem terazKrosno.pl. Sprawdź, kto zdobył pozostałe nagrody i wyróżnienia.

Na jubileuszową XX edycję konkursu "Leśne Fotografie" wpłynęła rekordowa liczba 801 fotografii, nadesłanych przez 279 autorów z całej Polski. 21 stycznia 2021 r. w sali narad Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie obradowało jury w składzie: Jacek Szarek - dziennikarz TVP3 Rzeszów, fotografik - przewodniczący jury, Wacław Turek - Fotoklub RCKP w Krośnie, poeta, członek Fotoklubu RP i Andrzej Józefczyk - portal terazkrosno.pl.- Ta edycja konkursu zaskoczyła nas liczbą nadesłanych prac, jak i poziomem zdjęć. Dla nas jurorów to było nie lada wyzwanie, by z pełnym przekonaniem rozstrzygnąć ten konkurs. Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom i bardzo żałuję, że z uwagi na regulaminowe ramy nie mogliśmy przyznać więcej nagród. Nagroda specjalna trafia do osoby, która w minionych edycjach konkursu wielokrotnie zdobywała miejsca na podium, jak również wyróżnienia - mówi Jacek Szarek, przewodniczący jury.- Wciąż zaskakują nas miłośnicy leśnych wędrówek swoją zdolności do obserwacji zjawisk przyrody - Widać wielkie serce włożone w ujęcia pokazujące naturę lasu w różnych aspektach. Ponieważ w tym roku nie możemy zorganizować uroczystej gali z publicznością, przygotujemy internetową galerię zdjęć, zarówno tych nagrodzonych i wyróżnionych, jak też zakwalifikowanych przez jury na wystawę. Wierzę, że to również forma wyróżnienia dla osób amatorsko zajmujących się fotografowaniem natury - dodaje Grażyna Zagrobelna, dyrektor RDLP w Krośnie.Ryk miłości
"Ryk miłości"

Przyznano trzy nagrody główne, sześć wyróżnień równorzędnych i sześć wyróżnień specjalnych. Zdobywcy trzech nagród otrzymają tradycyjne statuetki św. Franciszka, zaś laureat I nagrody zaproszenie do spędzenia weekendu w jednym z bieszczadzkich nadleśnictw. Po raz pierwszy w historii konkursu została przyznana nagroda specjalna, ufundowana z okazji XX-lecia organizacji wydarzenia.Laureaci konkursu:

 • Nagroda I - Krystian Kłysewicz z Horyńca-Zdroju za zdjęcie pt. "Zapomniany cmentarz".

 • Nagroda II - Jakub Rutana z Czermnej za zdjęcie pt. "Ryk miłości".

 • Nagroda III - Zbigniew Kożuchowski z Kolbuszowej za zdjęcie pt. "Zacięty wyścig".Nagroda specjalna z okazji XX-lecia Konkursu „Leśne Fotografie”:
Zbigniew Kożuchowski z KolbuszowejZacięty wyścig
"Zacięty wyścig"

Wyróżnienia równorzędne:

 • 1. Krystian Kłysewicz z Horyńca Zdroju za zdjęcie pt." Maskowanie puszczyka uralskiego ".

 • 2. Grzegorz Moroń z Goczałkowic Zdroju za zdjęcie pt. "Spokojna jesień".

 • 3. Janusz Iwaszek z Jarosławia za zdjęcie pt. "Wiosennie".

 • 4. Tomasz Wrzesień z Nowogardu za zdjęcie pt. "W bramie".

 • 5. Przemysław Kryściak z Łodzi za zdjęcie pt. "Maworek zwisły".

 • 6. Inka Wieczeńska z Ustrzyk Dolnych za zdjęcie pt. "Zalany".W koronie grądu
"W koronie grądu"

Wyróżnienia specjalne:

 • 1. Jacek Piecuch z Ustrzyk Dolnych za zdjęcie pt. "W środku lasu" - TVP Oddział Rzeszów.
 • 2. Łukasz Gwiździel z Debrzna za zdjęcie pt. "Złoty anioł" - Polskie Towarzystwo Leśne.
 • 3. Michał Kut z Rzeszowa za zdjęcie pt. "Puszczyk uralski - karmienie" - Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa.
 • 4. Sławomir Lenart z Komborni za zdjęcie pt. "W koronie grądu" - Portal terazKrosno.pl
 • 5. Wieńczysław Rak z Nowogardu za zdjęcie pt. "Starcie" - Fotoklub RCKP w Krośnie.
 • 6. Szkoła Podstawowa nr 15 w Rzeszowie za propagowanie edukacji przyrodniczej wśród dzieci i młodzieży - RDLP w Krośnie.W środku lasu
"W środku lasu"

Wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się w drugiej połowie lutego 2021 r w siedzibie RDLP w Krośnie. O miejscu i terminie laureaci zostaną osobno poinformowani.