Krośnieńska Biblioteka Publiczna w Krośnie oferuje mieszkańcom darmowy kurs programowania.
Od stycznia br. Krośnieńska Biblioteka Publiczna oferuje mieszkańcom możliwość korzystania z bezpłatnych kursów programowania. Po otrzymaniu kodu dostępu – można samodzielnie korzystać ze specjalnej platformy z kursami, bez wychodzenia z domu i w wybranym przez siebie czasie. Dostępne kursy to Python Level 1 (7 rozdziałów, 169 lekcji) oraz SQL Level 1 (5 rozdziałów, 116 lekcji).

- W raportach dotyczących kompetencji przyszłości, czytamy, że do 2030 roku zapotrzebowanie na zaawansowane umiejętności programistyczne i informatyczne wzrośnie o 90%. Może pierwszym krokiem do zainwestowania w te umiejętności będzie udostępniany przez bibliotekę kurs programowania? - dodaje Agata Warywoda.

Osoby chętne do skorzystania z kursów programowania mogą się zgłaszać pod adresem mailowym: awarywoda@kbp.krosno.pl. W razie dodatkowych pytań kontakt pod numerem telefonu: 13 43 250 15.

Kursy są udostępnianie w ramach projektu dla bibliotek KodujPro realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Soft Power sp. z o. o.

plakat