Huta Poręby. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku do jakiego doszło w czwartek, gdzie kierujący samochodem stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo.
W czwartek (1 kwietnia) około godz. 11.30 dyżurny brzozowskiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Huta Poręby. Skierowani na miejsce funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierujący ciężarowym mercedesem, jechał w kierunku Siedlisk. Wyjeżdżając z zakrętu 43-latek stracił panowanie nad pojazdem i uderzył przodem w przydrożny pień, doprowadzając do wywrócenia samochodu. Mężczyzna przewoził pasażera.

Wskutek tego zdarzenia obaj mężczyźni doznali obrażeń. Zespół karetki pogotowia udzielił na miejscu pomocy medycznej pasażerowi mercedesa, natomiast kierowca został przetransportowany do szpitala. 43-latkowi została pobrana krew do badania. Jej wynik da odpowiedź na to, czy w chwili zdarzenia był trzeźwy.

Policjanci pracujący na miejscu ustalili, że 43-latek posiada bezterminowy zakaz prowadzenia pojazdów. W przeszłości był już kilkukrotnie karany za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Ponadto pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych i ubezpieczenia OC. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia. Za swoje zachowaniem mężczyzna odpowie przed sądem.