Zapadła decyzja dotycząca planowanej budowy masztu na jednym z budynków w pobliżu ronda w Korczynie. Planowana inwestycja budziła sporo kontrowersji wśród mieszkańców.
Końcem marca 2021 roku została rozwiązana umowa na budowę stacji bazowej telefonii komórkowej Play w Korczynie na budynku hali produkcyjnej dawnej spółdzielni Towarzystwa Tkaczy będącego własnością firmy "PLUS-BIS". Jest już pewne, że nadajnik w tym miejscu nie powstanie.

Decyzja o rozwiązaniu umowy najmu już się uprawomocniła. Umowa między firmą "PLUS-BIS", a Spółką P4 została podpisana 19 lutego 2019 roku i budziła wiele kontrowersji wśród części mieszkańców Korczyny.

Andrzej Gonet, współwłaściciel firmy "PLUS-BIS" informuje, że spółka chciała postawić na rozwój miejscowości pod względem dostępności do telefonii komórkowej, czy Internetu. Jak wiadomo, z zasięgiem w Korczynie jest nie najlepiej, są miejsca, gdzie jest go brak o czym wszyscy mieszkańcy doskonale zdają sobie sprawę.

- Planowany nadajnik miał to zmienić, ale część mieszkańców była bardzo mocno przeciwna temu przedsięwzięciu. Rozwiązaliśmy umowę z operatorem, ponieważ ta inwestycja nie jest priorytetem w naszej działalności. Nic za wszelką cenę - informuje Andrzej Gonet.

Dodaje też, że umowa nie przewidywała, aby operator zamontował na maszcie anteny w technologii 5G.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.