Już dzisiaj (27 maja) piłkarze Karpat Krosno rozegrają pierwszy mecz przy sztucznym oświetleniu. Wczoraj odbyła się próba generalna nowego oświetlenia przy ul. Legionów w Krośnie.
Badanie natężenia oświetlenia na każdym metrze boiska i toru żużlowego stadionu przy ul. Legionów w Krośnie odbyło się 26 maja po zapadnięciu zmroku. Budowa oświetlenia jest jednym z elementów modernizacji obiektu.

- Ma to służyć przede wszystkim poprawie odbioru widowiska sportowego na dobrym poziomie. Budowa oświetlenia była również wymogiem licencyjny na występy naszej drużyny żużlowej w rozgrywkach eWiner 1. ligi - Bronisław Baran, zastępca prezydenta Krosna.

Oświetlenie przy ulicy Legionów w Krośnie

Oświetlenie toru żużlowego i boiska sportowego wykonała firma AGZ z Krosna, która przedstawiła najkorzystniejszą ofertę w drugim przetargu - 5 730 000 zł.

Bronisław Baran podkreśla, że modernizacja obiektu przy ul. Legionów na tym się nie kończy. Na trybunie otwartej od strony Wisłoka zamontowano kilkaset nowych krzesełek, a na trzecim łuku planowane jest zamontowanie trybuny składanej na blisko 300 miejsc siedzących. Ma to być przedłużenie istniejącej już trybuny.

Nowe oświetlenie

Pierwszymi zawodami sportowymi rozegranymi przy sztucznym oświetleniu, już z udziałem publiczności, będzie dzisiejszy półfinał wojewódzki Pucharu Polski między Karpatami Krosno a Stalą Stalowa Wola. Początek spotkania o godz. 20.00 na stadionie przy ul. Legionów.

[AKTUALIZACJA]

Zobacz zdjęcia z pierwszego meczu rozegranego przy sztucznym oświetleniu: Puchar Polski: Karpaty Krosno - Stal Stalowa Wola 0:2.