RCKP w Krośnie zaprasza na 10. odcinek spotkań z fotografami "Z punktu widzenia". W czwartek, 27 maja, o godz. 15.00 gościem Pawła Fiejdasza będzie Justyna Lorenc.
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie do udziału w każdym odcinku cyklu „Z punktu widzenia” zaprasza fotografów i pasjonatów, którzy opowiadają o swojej pracy oraz historiach z nią związanych. Tym razem Paweł Fiejdasz będzie gościł Justynę Lorenc.

Bohaterka najnowszego odcinka to zakochana w podróżach fotograf, dokumentująca ludzi, nie miejsca. Jej ulubionym miejscem pracy jest ulica, a tematem człowiek. Jak sama twierdzi, z Paryża zapewne przywiozłaby portret dzidziusia zrobiony w małej klimatycznej kawiarence, ale zapomniałaby wykonać fotografii Wieży Eiffla. Jej prace nie koloryzują rzeczywistości. Pokazują jaka jest. Często niedostrzegalna, czasem puszczająca oko do widza, a niekiedy przyjmująca postać hollywoodzkiego blichtru. Nie fotografowała od zawsze, ale na poważnie jej przygoda z aparatem rozpoczęła się w Państwowym Pomaturalnym Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Krośnie, którego jest absolwentką.

Odcinek z udziałem Justyny Lorenc będzie można zobaczyć w czwartek, 27 maja o godz. 15.00 na stronie www.rckp.krosno.pl i media społecznościowe RCKP (Facebook i YouTube)