Nad Zalewem "Chlebianka" odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Gminy Jedlicze.
W Wędkarskich Amatorskich Zawodach Spławikowych o Puchar Burmistrza Gminy Jedlicze w niedzielę (4 lipca) wystartowało blisko 30 wędkarzy. Rywalizowali ze sobą w kategoriach junior oraz senior, a wszystko nad malowniczym Zalewem "Chlebianka" w Jedliczu.

zawody wędkarskie

Organizatorami zawodów byli: Zarząd Polskiego Związku Wędkarskiego Koło "Jasiołka" w Jedliczu, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jedliczu oraz Gmina Jedlicze. Nad prawidłowym przebiegiem zmagań czuwał sędzia główny Roman Petryniak.

W klasyfikacji seniorów najlepszym wędkarzem okazał się Jacek Warżołek wyprzedzając Pawła Znoja oraz Aleksandra Paradysza. Doskonale radzili sobie Juniorzy, wśród których zwyciężył Alan Bożek plasując się przed Mateuszem Misiakiem i Magdaleną Furmańską.

zawody Jedlicze

Na zwycięzców czekały nagrody rzeczowe, puchary i pamiątkowe dyplomy, które wręczali: Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu Wojciech Florczak oraz Prezes Zarządu Polskiego Związku Wędkarskiego Koło "Jasiołka" w Jedliczu Waldemar Wiatr. Na koniec rywalizacji wszyscy wędkarze zostali zaproszeni na ciepły posiłek, gdzie mogli porozmawiać o wędkowaniu przy wspólnym ognisku i pieczonej pysznej kiełbasce przygotowanej przez organizatorów.