Rada Miasta Krosna zgodziła się na zabezpieczenie środków z budżetu na prace przy kompleksie odkrytych basenów przy ul. Bursaki.
Zaplanowane inwestycje mają jeszcze bardziej uatrakcyjnić ofertę terenu rekreacyjno-sportowego przy ul. Bursaki w Krośnie. Dobudowany zostanie drugi brodzik, powierzchniowo większy od tego, który już obecnie funkcjonuje.

- Z moich obserwacji po półtora roku funkcjonowania kompleksu oraz uwag, jakie docierają od użytkowników, widać wyraźnie, że największym wąskim gardłem na basenie jest miejsce do kąpieli, zabaw i rekreacji dla rodzin z małymi dziećmi - mówi Bronisław Baran, zastępca prezydenta Krosna.

Dodaje jednocześnie, że w tym roku, od 18 czerwca do 18 lipca, z kompleksu basenów przy ul. Bursaki skorzystało ponad 27,6 tys. osób. Wśród użytkowników, dzieci do lat 7 było blisko 5 tysięcy, co stanowi ponad 17 procent ogółu korzystających z basenu.

- Biorąc pod uwagę powierzchnię, z jakiej korzystają głównie dzieci, to lustro wody brodzika stanowi niecałe 9 procent całej powierzchni wodnej. Stąd pomysł na budowę drugiego brodzika, by stworzyć lepsze warunki dla najmłodszych oraz ich rodziców czy dziadków, którzy się nimi opiekują i też przebywają w tej strefie - tłumaczy Bronisław Baran.

Ankieta

Czy miasto powinno inwestować w rozbudowę kompleksu basenów?

Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki ankietyPrzetarg na budowę brodzika wraz z infrastrukturą techniczną wygrała firma ŁUC - DOM z Wróblika Królewskiego. Wybuduje nowy brodzik za prawie 1,7 mln zł.

- Chcielibyśmy, żeby nowy brodzik służył najmłodszym od nowego sezonu - dodaje zastępca prezydenta.

Perspektywicznie planowane jest również przysłonięcie brodzików żaglami, które dawałyby cień dla użytkowników. Na razie będzie możliwość wypożyczenia dla chętnych niewielkich parasoli, które też będą dawały cień. Są też plany wykorzystaniu przestrzeni za boiskiem plażowym i stworzenie tam zielonej strefy rekreacyjnej oraz zamontowanie turbo zjeżdżalni, która ma być atrakcją szczególnie dla młodzieży.

~A moze...

06-09-2021 15:03 10 15

.. w koncu wybudowali by tam basen. Brodzikow juz wystarczy.
Odpowiedz

~LegionKrosno

27-07-2021 08:06 8 21

Super gdyby wybudowali także placyk do StreetWorcoutu przy boisku do siatkówki ? to by przyciągnęło zdecydowanie jeszcze większą grupe młodzieży ?
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.