Radni Gminy Miejsce Piastowe po zapoznaniu się z planowanym przebiegiem poszczególnych wariantów obwodnicy Miejsca Piastowego w ciągu drogi krajowej DK28 jednogłośnie przyjęli stanowisko w tej sprawie.
Zdaniem radnych oraz wójta gminy Miejsce Piastowe Doroty Chilik najkorzystniejszym będzie wariant nr 1 z modyfikacją polegającą na włączeniu obwodnicy do drogi ekspresowej S-19 (tj. utworzenie podwęzła pomiędzy węzłem Miejsce Piastowe a węzłem Iskrzynia) i następnie kontynuacja wariantem nr 1.
Według władz gminy Miejsce Piastowe, wskazany wariant jest najbardziej korzystny pod względem rozwoju gminy, ale również pod względem społecznym i ekonomicznym. Przebieg zaproponowanego wariantu omija gęstą sieć zabudowy i rozwija tereny gminy pod względem inwestycyjnym i mieszkaniowym. W chwili obecnej jest bardzo duże natężenie ruchu w Miejscu Piastowym, a to m.in. z uwagi na duży tranzyt krajowy i międzynarodowy, natomiast przez wyprowadzenie ruchu tranzytowego poza centrum miejscowości oraz połączenie obwodnicy z drogą ekspresową S-19, zostanie wyprowadzony ruch tranzytowy z centrum na obrzeża miejscowości.

Ankieta

Czy proponowany przez władze gminy Miejsce Piastowe wariant obwodnicy jest korzystny dla mieszkańców?

Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki ankiety~Look7

16-09-2021 19:22 5 17

Najkorzystniej jest poprowadzić tą drogę od Sanoka wariantem I do węzła w Iskrzyni, a od Węzła w Iskrzyni do Krosna do ronda obok Galerii, Merkury Market I Leroy Merlin I tam włączyć do DK 28, bo podobno od tego ronda ma być w przyszłości obwodnica Krosna, której fragment już istnieje, przy lotnisku. Albo wybudować nowe rondo gdzieś za Obi w kierunku Krosna, tylko tam tereny podmokłe z tego co wiem.
Odpowiedz

~J56

04-08-2021 09:49 7 149

Uważam, że najkorzystniejszym rozwiązaniem dla mieszkańców Miejsca Piastowego, Iwonicza, Klimkówki, Rymanowa, Beska, Zarszyna jest wybudowanie obwodnicy według wariantu III (kolor fioletowy) lub IV (kolor niebieski). Nie będzie potrzeby budowy żadnych dodatkowych "podwęzłów", a mieszkańcom będzie się lepiej żyło. Kto mieszka w pobliżu drogi nr 28 wie jak duże jest na niej natężenie ruchu.
Odpowiedz

~Look7

29-07-2021 16:27 6 21

Zostanie pewnie wybrany wariant do węzła w Iskrzyni i tyle. Miejsce Piastowe to nie Kraków, czy Wrocław by miało węzły co kilometr I to będzie chyba najkorzystniejszy wariant.
Odpowiedz

~wm

29-07-2021 14:36 3 48

Podwęzeł ma być i już - Moja prawda jest najmojsza!

cytat

Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Mark Twain
Odpowiedz

~Korczyniak

29-07-2021 09:53 4 57

Co za idiotyczny pomysł! Podwęzeł! Na drodze expresowej nie mogą występować, węzły i "podwęzły" co kilka kilometrów. Po to jest droga ekspresowa, żeby po niej jeździć ekspresowo, tzn. szybko i bezpiecznie. Zjazdy powinny być co kilkadziesiąt kilometrów, a nie co dwie chałupy.
Do ruchu lokalnego nadal pozostanie stara droga 28 i 19. Ekspresowa S-19 i obwodnica ma wyprowadzić ruch tranzytowy poza miejsca zamieszkania ludzi.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.