Nominacja dla ks. dra. Wojciecha Sabika, proboszcza parafii rzymskokatolickiej w Żarnowcu, gm. Jedlicze.
W minioną niedzielę, 15 sierpnia, podczas mszy św. dożynkowej w kościele parafialnym w Jedliczu, ks. dr Wojciech Sabik, proboszcz parafii w Żarnowcu odebrał oficjalnie nominację na kapelana jednostek OSP w gminie Jedlicze.

Marek Maciejowski, prezes Zarządu Oddziału Miejsko Gminnego ZOSP RP w Jedliczu poinformował, że po zjeździe gminnym z prośbą o nominację wystąpił do Metropolity Przemyskiego ks. arcybiskupa Adama Szala.

- Nasza prośba została rozpatrzona pozytywnie i ks. Wojciech Sabik otrzymał nominację na naszego kapelana na czas posługi duszpasterskiej na terenie gminy Jedlicze - powiedział Marek Maciejowski.

Dożynki Gminy Jedlicze [ZDJĘCIA]
Podczas mszy ksiądz kapelan otrzymał ornat oraz stuły ufundowane przez druhów z gminy Jedlicze. Wręczyli je burmistrz Jolanta Urbanik, prezes Marek Maciejowski i Józef Tucki, wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krośnie, prezes OSP w Długiem.

~Każderyncenapokład

16-08-2021 20:47 3 24

No to gmina mo tero jednego strażaka wincyj
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.