BWA Krosno ma niecodzienną propozycję dla dzieci i uczniów.
Powrót do szkoły po niepewnościach poprzedniego roku może być dla dzieci trudny. Dlatego BWA zaprasza uczniów i nauczycieli do siebie, żeby w towarzystwie dzieł sztuki kreatywnie rozpoczęli nowy rok szkolny. We wrześniu ruszy też w galerii seria warsztatów dla dzieci i młodzieży, które pomogą rozwinąć talenty nawet u najmłodszych artystów.

Pierwsze warsztaty dla grup szkolnych odbyły się już 2 i 3 września, gdy BWA Krosno na lekcjach galeryjnych odwiedziło uczniów z Zespołu Szkół Muzycznych im. I. J. Paderewskiego oraz Pań-stwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Brzozowskiego.
-Zaczynamy od szkół artystycznych, bo w ten sposób chcemy dać sygnał wszystkim, że sztuka mo-że pomagać w nauce. Tym bardziej, gdy uczniowie, rodzice i nauczyciele przeżywają tak wiele stre-su w związku z pandemią. Dlatego chętnie wesprzemy rodziców i szkoły w edukacji artystycznej dzieciaków i młodzieży - mówi Ewelina Jurasz, dyrektorka BWA Krosno.

Jak informuje Jurasz, chęć przyprowadzenia swoich grup mogą też zgłaszać nauczyciele z innych szkół:
- Doceniamy starania nauczycieli i dyrektorów, by sztuki w szkole było jak najwięcej, ale też myślę, że wizyta i warsztat w galerii może być ciekawym przerywnikiem w codziennych zajęciach i okazją na integrację klasy. Sztuka potrafi być zarówno zwariowana jak i poważna - zupełnie jak uczniowie - mówi Jurasz.

Dzieci i młodzież mogą też korzystać z warsztatów cyklicznych w galerii, na które właśnie ruszyły zapisy. Animacja poklatkowa, komiksy i storyboardy, a nawet animacja komputerowa to treść zajęć dla dzieci od 10 roku życia. W galerii prowadzone są też autorskie warsztaty dla maluchów (już od 3 roku życia) i dla dzieci z pierwszych klas podstawówki.

Na warsztaty można się zapisywać do 10 września przez formularz na stronie internetowej.