26 września na Pogórzu Strzyżowskim Straż Leśna RDLP w Krośnie nałożyła trzy mandaty karne po 1000 zł każdy na osoby poruszające się motocyklami typu „cross”. Weź udział w naszej ankiecie.
Niedzielne patrole strażników to początek zorganizowanej akcji „JESIEŃ 21” w lasach na terenie RDLP w Krośnie.

- Wspólny patrol ze strażnikami z Nadleśnictwa Strzyżów miał na celu egzekwowanie od osób przebywających na terenach leśnych zachowań zgodnych z obowiązującymi przepisami prawa. Nałożono trzy mandaty karne na osoby poruszające się pojazdami typu „cross”. Z uwagi na kumulację wykroczeń: nieuprawniony wjazd do lasu i niszczenie ściółki leśnej każdy ze sprawców uiścił po 1000 zł grzywny - poinformował Łukasz Krzakiewicz, komendant Posterunku Straży Leśnej w Nadleśnictwie Kołaczyce.

Straż Leśna pouczyła też tego dnia 3 osoby na terenie Nadleśnictwa Strzyżów i 2 osoby na terenie Nadleśnictwa Kołaczyce.
- W tym roku doszło do kilku niebezpiecznych zdarzeń z udziałem kierowców quadów i crossów, m.in. 6 kwietnia w trakcie nielegalnego rajd w rezerwacie „Mójka” (Nadleśnictwo Strzyżów), kiedy to jeden z quadowców usiłował staranować strażnika leśnego zatrzymującego go do kontroli. Sprawca został zatrzymany i ukarany - dodał Edward Marszałek, rzecznik prasowy RDLP w Krośnie.

Akcja „JESIEŃ 21” będzie kontynuowana w kolejne weekendy.

Ankieta

Mandat w wysokości 1000 zł dla jeżdżących crossami w lesie jest:

Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki ankiety~pukpuk

29-09-2021 18:02 12 20

,,Grealish'' Masz rację, niech crossy ciągają drzewa zamiast traktorów...
Odpowiedz

~Grealish

29-09-2021 06:44 12 14

A kiedy zaczniecie łapać prawdziwych leśnych bandytów? Pokazać jak wyglądają ściółki po traktorach? To że crossowka przejedzie przez drogę raz nie zostawi praktycznie sladu, a sprzęt który ciągnie drzewo?? Paranoja.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.