Schronisko dla psów "Wesoły Kundelek" – Fundacja w Lesku poinformowało o psie Maja, który trafił pod opiekę schroniska po dramatycznym zdarzeniu w Krościenku Wyżnym.
- Głośnym echem odbiła się po Polsce sytuacja z Krościenka Wyżnego, w którym pewna "pani" przywiązała psa do samochodu i ciągnęła go jedną z dróg tejże miejscowości. Nie rozumiemy jak można postępować aż tak bestialsko... - czytamy na FB Schroniska dla psów "Wesoły Kundelek" – Fundacja w Lesku.

Tym psem była Maja, która po tej strasznej sytuacji trafiła pod opiekę schroniska w Lesku. Przeszła badania, które wykazały wiele problemów zdrowotnych.

- Pierwsze dni w schronisku były trudne. Traumatyczne przeżycia ciągle nie dawały o sobie zapomnieć, ale teraz jest zupełnie inaczej. Maja nam zaufała i zrozumiała, że nie każdy człowiek jest zły, a my chcemy dla niej jak najlepiej. Codzienna pielęgnacja ran sprawia, że powoli zaczynają się goić. Dzisiaj maja przeszła pierwszy z zabiegów - mastectomii jednej listwy mlecznej oraz sterylizacji (podczas badaniach USG stwierdzono guz na macicy). Usunęliśmy również jeden z wielu guzów, który widnieje na jej ciele w tkankach skórnych. Próbki zostały wysłane do badań histopatologicznych. Za 6 tygodni Maja przejdzie kolejne zabiegi - czytamy w informacji „Wesołego Kundelka”.

Uratowny pies

Koszty leczenia Mai są wysokie. By móc dać Mai szanse na nowe życie potrzebna jest pomoc.

- Rzadko to robimy jednak w tej sytuacji bardzo o to prosimy. Wspólnie możemy pokazać Mai, że nie wszyscy ludzie są źli. W związku z czym otworzyliśmy zbiórkę i prosimy Was o pomoc. Wierzymy w Wasze dobre serca. Wierzymy, że z Waszą pomocą uda nam się pomóc Mai i znaleźć dla niej nowy, kochający dom - apeluje Fundacja "Wesoły Kundelek".

Wpłaty można dokonywać na numer konta 37 8642 1012 2003 1218 5504 0001 z dopiskiem "Dla Mai".

~psolub

30-09-2021 23:50 6 11

Mam nadzieję, że wyrok będzie nie w zawiasach...
Odpowiedz

~Luk

30-09-2021 18:29 7 23

Ja proponuję obciążyć kosztami leczenia tom mądra inaczej babę która ciągła pieska samochodem! Tak dla przykład. Może inni się najpierw zastanowiom 10 razy nim zrobiom coś podobnego
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.