Schronisko dla psów "Wesoły Kundelek" – Fundacja w Lesku poinformowało o psie Maja, który trafił pod opiekę schroniska po dramatycznym zdarzeniu w Krościenku Wyżnym.
- Głośnym echem odbiła się po Polsce sytuacja z Krościenka Wyżnego, w którym pewna "pani" przywiązała psa do samochodu i ciągnęła go jedną z dróg tejże miejscowości. Nie rozumiemy jak można postępować aż tak bestialsko... - czytamy na FB Schroniska dla psów "Wesoły Kundelek" – Fundacja w Lesku.

Tym psem była Maja, która po tej strasznej sytuacji trafiła pod opiekę schroniska w Lesku. Przeszła badania, które wykazały wiele problemów zdrowotnych.

- Pierwsze dni w schronisku były trudne. Traumatyczne przeżycia ciągle nie dawały o sobie zapomnieć, ale teraz jest zupełnie inaczej. Maja nam zaufała i zrozumiała, że nie każdy człowiek jest zły, a my chcemy dla niej jak najlepiej. Codzienna pielęgnacja ran sprawia, że powoli zaczynają się goić. Dzisiaj maja przeszła pierwszy z zabiegów - mastectomii jednej listwy mlecznej oraz sterylizacji (podczas badaniach USG stwierdzono guz na macicy). Usunęliśmy również jeden z wielu guzów, który widnieje na jej ciele w tkankach skórnych. Próbki zostały wysłane do badań histopatologicznych. Za 6 tygodni Maja przejdzie kolejne zabiegi - czytamy w informacji „Wesołego Kundelka”.

Uratowny pies

Koszty leczenia Mai są wysokie. By móc dać Mai szanse na nowe życie potrzebna jest pomoc.

- Rzadko to robimy jednak w tej sytuacji bardzo o to prosimy. Wspólnie możemy pokazać Mai, że nie wszyscy ludzie są źli. W związku z czym otworzyliśmy zbiórkę i prosimy Was o pomoc. Wierzymy w Wasze dobre serca. Wierzymy, że z Waszą pomocą uda nam się pomóc Mai i znaleźć dla niej nowy, kochający dom - apeluje Fundacja "Wesoły Kundelek".

Wpłaty można dokonywać na numer konta 37 8642 1012 2003 1218 5504 0001 z dopiskiem "Dla Mai".