Dwa ważne jubileusze obchodzono w sobotę w Szczepańcowej (gmina Chorkówka). 20-lecie działalności świętowało Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Szczepańcowa, 10-lecie działalności chór mieszany Legato.
13 listopada w Domu Ludowym w Szczepańcowej uroczyście obchodzono jubileusz 20-lecia działalności Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Szczepańcowa i 10-lecia działalności chóru mieszanego Legato.

Podwójny jubileusz był okazją do wspólnego świętowania. Zarówno chór jak i stowarzyszenie wpisały się na trwale w życie wsi integrując lokalną społeczność i pobudzając ją do działań na rzecz rozwoju i promocji.

Jubileusz chóru i stowarzyszenia w Szczepańcowej

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Szczepańcowa zostało założone w 2001 roku. Ideą założenia stowarzyszenia było skanalizowanie wsi. Głównym inicjatorem powstania organizacji był ówczesny zastępca wójta Stanisław Dziedzic. Budowa kanalizacji została zakończona w 2003 roku, po tym stowarzyszenie zawiesiło swoją działalność.

Sześć lat później stowarzyszenie wznowiło działalność z inicjatywy ówczesnego wójta Andrzeja Konieckiego i jego zastępcy Dariusza Batora. Na stanowisko prezesa na jedną kadencję wybrano Grażynę Boczar - Wolańską. W 2013 roku funkcję prezesa objęła Bożena Kurdziel, która pełni ją do dziś.

Stowarzyszenie wspiera inicjatywy mieszkańców, współpracuje z samorządem, parafią, organizacjami i stowarzyszeniami, dokumentuje historię miejscowości. W przeciągu 20 lat było organizatorem i współorganizatorem wielu przedsięwzięć na terenie Szczepańcowej i gminy Chorkówka. Obecnie liczy 29 członków.

- Działalność stowarzyszenia to działalność charytatywna, nie tylko na rzecz własnej miejscowości, ale też całej gminy. Wymaga dużego zaangażowania i poświęcenia swojego wolnego czasu. Należą wam się wielkie podziękowania i gratulacje - mówił podczas spotkania wójt gminy Chorkówka Grzegorz Węgrzynowski.

Jubileusz chóru i stowarzyszenia w Szczepańcowej

Chór mieszany Legato działa przy Gminnym Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce przy wsparciu Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Szczepańcowa. Swoją działalność rozpoczął w 2011 roku, oprawą muzyczną mszy św. w kościele parafialnym pw. św. Rafała Kalinowskiego w Szczepańcowej, z okazji 10-lecia Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Szczepańcowa. Początkowo chór tworzyło kilkanaście osób wspieranych przez często zmieniających się prowadzących. Pierwszą z nich była Paulina Zazulska. Następnie chór wspomagał Miłosz Markiewicz, a po nim prowadzenie chóru objął Patryk Sobiecki.

W roku 2018 prowadzenie chóru objęła Magdalena Makiel. - To wymagający i kompetentny nauczyciel, stawiający nam poprzeczkę bardzo wysoko, świetnie dobierający repertuar, z głową pełną pomysłów, wprawdzie oszczędny w pochwałach, ale cieszący się wielkim autorytetem i wręcz uwielbiany przez wszystkich chórzystów - mówiła Gabriela Nizianty, członkini chóru.

Jubileusz chóru i stowarzyszenia w Szczepańcowej

Aktualnie chór liczy około 30 członków i większość utworów wykonuje w czterogłosie. W swoim repertuarze ma pieśni religijne, patriotyczne i współczesne.

WIDEO
Lista chętnych do złożenia gratulacji dla chóru i stowarzyszenia za dotychczasową pracę była długa. Podziękowania popłynęły od samorządowców, sołtysa miejscowości i dyrektor szkoły podstawowej, strażaków i koła gospodyń wiejskich a także organizacji i stowarzyszeń działających na terenie gminy Chorkówka.

Zwieńczeniem podwójnego jubileuszu był krótki koncert chóru.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

~Agata

15-11-2021 04:24 8 33

Wielkie gratulacje.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.