Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczepańcowej w sobotę 2 września świętowali jubileusz 120-lecia działalności.
Uroczystość rozpoczęła się od zbiórki i przemarszu spod remizy do kościoła parafialnego gdzie odbyła się uroczysta msza święta koncelebrowana. Dowódcą uroczystości był dh Janusz Litwin - prezes ZOG ZOSP RP w Iwoniczu-Zdroju , funkcjonariusz KM PSP w Krośnie a maszerującym towarzyszyła Orkiestra Dęta z Miejsca Piastowego i poczty sztandarowe.

Jubileusz OSP Szczepańcowa

Po zakończeniu mszy kolumna przeszła na plac przed remizą OSP gdzie odbył się uroczysty apel z okazji jubileuszu 120-lecia działalności. Po złożeniu meldunku przez dowódce uroczystości dr Janowi Kilarowi wciągnięto flagę związkową na maszt i odegrano hymn związkowy.

Jubileusz OSP Szczepańcowa

Kolejnym punktem było przywitanie zaproszonych gości i odczytanie obszernego rysu historycznego jednostki, dokonał tego Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczepańcowej dh Kazimierz Gładysz.

Jubileusz OSP Szczepańcowa

- Przy okazji dzisiejszego święta wszystkim strażakom naszej jednostki, zarówno weteranom pożarnictwa jak też młodym druhom składam serdeczne podziękowania za bezinteresowną służbę drugiemu człowiekowi, wierność strażackiej tradycji, codzienną gotowość niesienia pomocy, za aktywność w działalności na rzecz rozwoju działalności naszej organizacji. Niech więc kolejna jubileuszowa uroczystość w jednostce stanie się okazją do złożenia hołdu i wyrażenia wdzięczności tym wszystkim, którzy zapracowali na obecny wizerunek Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczepańcowej - mówił dh Kazimierz Gładysz.

Jubileusz OSP Szczepańcowa

Transmisja na żywo z uroczystości prowadzona była przez portal terazKrosno.pl:

WIDEO120-lecie było także okazją do wręczenia medali i odznaczeń dla druhów - wręczono medale "Za zasługi dla pożarnictwa", odznaki "Strażak wzorowy", "Za wysługę lat" i "Młodzieżowa drużyna pożarnicza" a także Krzyże Zasługi Orderu Św. Floriana. Uhonorowano także osoby wspierające strażaków.

Jubileusz OSP Szczepańcowa

Zwieńczeniem oficjalnej części uroczystości były przemówienia i gratulacje składane przez zaproszonych gości.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.