W niedzielę strażacy i mieszkańcy Pustyn w gminie Krościenko Wyżne świętowali 90-lecie istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej.
Wspólne świętowanie rozpoczęło się od uroczystej mszy świętej w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, po której zebrani w świątyni strażacy, zaproszeni goście i mieszkańcy Pustyn przemaszerowali na plac przed remizą OSP.

90-lecie OSP Pustyny

Uroczystość była okazją do podziękowań i przypomnienia historii OSP w Pustynach. W stronę druhów popłynęło wiele życzeń zarówno od władz strażackich jak i samorządowych.

- 90 lat to jest wkład czterech pokoleń, które budowały tę jednostkę od podstaw i doprowadziły do sytuacji w jakiej obecnie się znajduje. Chciałem Wam podziękować i pogratulować pięknych kart historii. Mam nadzieję że będziecie pisać nowe karty, jeszcze piękniejsze - mówił Wójt Gminy Krościenko Wyżne Jan Omachel. Wspólnie z zastępcą i przewodniczącym rady gminy wręczył druhom okolicznościowy prezent.

90-lecie OSP Pustyny

Głos zabrali również: dh Tadeusz Sieniawski - Wiceprezes ZOW ZOSP RP w Rzeszowie, Dariusz Sobieraj - Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego, st. bryg. Mariusz Bieńczak - Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie, Kazimierz Gładysz - Przewodniczący Rady Powiatu Krośnieńskiego, Jan Juszczak - Starosta Krośnieński, przedstawiciele DHZ Świdnik na Słowacji i dh Jan Kuźnar - Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Krościenku Wyżnym.

Jan Juszczak - Starosta Krośnieński

Jak zawsze bywa przy jubileuszach wręczono medale i odznaczenia strażackie - złote, srebrne i brązowe Medale za Zasługi dla Pożarnictwa i odznaki Strażak Wzorowy.

90-lecie OSP Pustyny

Oprawę muzyczną uroczystości, której dowódcą był dh Janusz Litwin, zapewniła Gminna Orkiestra Dęta z Krościenka Wyżnego pod batutą kapelmistrza dh Macieja Filara.

Gminna Orkiestra Dęta z Krościenka Wyżnego

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.