Brać strażacka z Jaszczwi w gminie Jedlicze świętowała jubileusz 90-lecia istnienia swojej jednostki. Podczas uroczystości jednostce nadano nowy sztandar.
W niedzielę 16 lipca w Jaszczwi (gmina Jedlicze) odbyła się uroczystość jubileuszu 90-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej połączona z wręczeniem nowego sztandaru.

Przed główną częścią uroczystości, która odbyła się na placu Domu Ludowego, odprawiona została w kościele parafialnym pw. Podwyższenia Krzyża Świętego msza święta w intencji strażaków i ich rodzin.

Jubileusz 90-lecia OSP Jaszczew

Stary sztandar OSP w Jaszczwi pożegnali najstarsi druhowie z jednostki - Ludwik Twardzik, Adam Urbanik i Zdzisław Parylak. Nowy sztandar ufundowany został przez radnego Rady Miejskiej w Jedliczu Stanisława Twaroga. Z rąk radnego sztandar powędrował na ręce Wiceprezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Rzeszowie dh Tadeusza Sieniawskiego. Z rąk dh Sieniawskiego sztandar powędrował do rąk prezesa OSP dh Tomasza Nawrockiego. W jego rękach nie został jednak długo, zgodnie z ceremoniałem sztandar trafił na ręce pocztu sztandarowego, który dokonał jego uroczystej prezentacji. Poczet stanowili druhowie Janusz Penczar, Jakub Nawrocki i Bartłomiej Twaróg. Akt nadania sztandaru odczytał Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krośnie dh Józef Tucki.

Niedzielne święto było również doskonałą okazją do uhonorowania zasłużonych strażaków. Złotym medalem "Za Zasługi dla Pożarnictwa" odznaczeni zostali: Janusz Penczar i Grzegorz Wołowiec. Srebrnym medalem "Za Zasługi dla Pożarnictwa" odznaczeni zostali: Tomasz Nawrocki i Dariusz Wojdyła. Brązowym medalem "Za Zasługi dla Pożarnictwa" odznaczeni zostali: Grzegorz Maślanka, Grzegorz Parylak, Stanisław Twaróg i Wojciech Wojdyła.

Jubileusz 90-lecia OSP Jaszczew

Odznakę "Strażak Wzorowy" otrzymali druhowie: Piotr Bielizna, Marcin Cygan, Bartłomiej Twaróg, Jarosław Twaróg i Jakub Nawrocki.

RELACJA WIDEO

Druhowie otrzymali także odznaki za wysługę lat. Odznaczenia otrzymali: Ludwig Twardzik (55 lat w OSP), Zdzisław Parylak (50 lat w OSP), Jerzy Twaróg (45 lat w OSP), Magdalena Nawrocka, Albert Mędrek, Artur Gajda, Tomasz Majewski i Wojciech Kruszelnicki (20 lat w OSP), Katarzyna Cygan, Patryk Kilar i Michał Wojdyła (5 lat w OSP). Aktu dekoracji dokonali: Prezes Zarządu Miejsko - Gminnego ZOSP RP w Jedliczu dh Marek Maciejowski, komendant Miejsko - Gminnego ZOSP RP w Jedliczu dh Rafał Janocha i Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik.

Jubileusz 90-lecia OSP Jaszczew

Nie obyło się bez podziękowań i wystąpień zaproszonych gości. Druhny i druhowie otrzymali najserdeczniejsze gratulacje z okazji jubileuszu oraz otrzymania nowego sztandaru. Głos zabrali: Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Rzeszowie dh Tadeusz Sieniawski, Starosta Krośnieński Jan Juszczak, p.o. Zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie bryg. Zbigniew Nowak wraz z Komendantem Miejskim PSP w Krośnie st. bryg. w stanie spoczynku Krzysztofem Korcem, Burmistrz Gminy Jedlicze Jolanta Urbanik i Wójt Gminy Wojaszówka Sławomir Stefański. Po części oficjalnej odbył się obiad przygotowany przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich.

Jubileusz 90-lecia OSP Jaszczew

Oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Dęta OSP Odrzykoń a dowódcą uroczystości był dh Janusz Litwin - prezes ZOSP RP w Iwoniczu, funkcjonariusz KM PSP w Krośnie - dowódca zmiany nr 2 jednostki ratowniczo-gaśniczej.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Jaszczwi.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.