KPU w Krośnie poinformowała o śmierci Zbigniewa Sobolewskiego, wieloletniego, emerytowanego wykładowcy i nauczyciela akademickiego w Kolegium Nauczycielskim i PWSZ w Krośnie.
23 listopada 2021 r. zmarł Zbigniew Sobolewski, wieloletni wykładowca i nauczyciel akademicki w Kolegium Nauczycielskim w Krośnie i Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie.
Był kierownikiem Studium Wychowania Fizycznego i Sportu, założycielem i pierwszym trenerem drużyn siatkówki kobiet AZS Karpaty Krosno w Kolegium Nauczycielskim i PWSZ oraz ich długoletnim menadżerem.

- Był wychowawcą wielu pokoleń młodzieży, pasjonatem modelarstwa, człowiekiem wielkiego serca dla sportu i życzliwości dla ludzi - czytamy w klepsydrze Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie informującej o śmierci Zbigniewa Sobolewskiego.

Msza święta żałobna zostanie odprawiona w dniu 27 listopada (sobota) 2021 roku o godz. 9.30 w kościele św. Piotra i Jana z Dukli przy ul. Kard. St. Wyszyńskiego 30 w Krośnie. Po mszy nastąpi odprowadzenie zmarłego do grobu.