1611 kierowców przebadali 29 listopada dębiccy policjanci w ramach działań "Trzeźwy poranek". Zatrzymali 7 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę, mimo wypitego wcześniej alkoholu.
29 listopada od rana, dębiccy policjanci prowadzili na terenie całego powiatu działania "Trzeźwy poranek". Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia, przede wszystkim nietrzeźwych kierowców. W ciągu kilku godzin policjanci przebadali stan trzeźwości 1611 kierujących. W wyniku prowadzonych czynności funkcjonariusze ujawnili 7 kierujących, którzy pili wcześniej alkohol.
Niechlubnym rekordzistą był 38-letni mieszkaniec Dębicy kierujący rowerem, którego zatrzymano do kontroli na ulicy Metalowców w Dębicy. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad 2,2 promila alkoholu.

- Wobec kierującego ciężarowym manem policjanci interweniowali na ulicy Mościckiego w Dębicy. Funkcjonariusze poddali kontroli na trzeźwość 40-letniego mieszkańca miejscowości Pustyny. Urządzenie wykazało w jego organizmie 0,9 promila alkoholu. Policjanci w miejscowości Wiewiórka zatrzymali do kontroli kierującego chevroletem, 36-letniego mieszkańca Żyrakowa. Mężczyzna miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu - poinformował st. asp. Jacek Bator z KPP w Dębicy.

Funkcjonariusze ujawnili ponadto 4 kierujących po spożyciu alkoholu. Wobec jednego z nich policjanci podjęli pościg, gdy ten kilkadziesiąt metrów przed punktem kontrolnym zawrócił swoim seatem. Pościg radiowozem rozpoczął się w Dobrkowie, a zakończył w Brzezinach. Uciekinierem okazał się 35-letni mieszkaniec Brzezin. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 0,4 promila. Mężczyznę osadzono w policyjnym areszcie. Mieszkaniec Brzezin odpowie teraz za ucieczkę z miejsca kontroli oraz kierowanie pojazdem po spożyciu alkoholu.

Nietrzeźwi kierowcy stracili prawa jazdy i teraz odpowiedzą przed sądem.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.