Zakończyła się inwestycja na ulicy Szkolnej w Świerzowej Polskiej. Mieszkańcy mogą poruszać się po nowo powstałym chodniku i nowej nawierzchni.
Mieszkańcy Świerzowej Polskiej w gminie Chorkówka mają już do dyspozycji niemal 600 metrowy odcinek nowego chodnika, który był we wsi bardzo potrzebny.

O tą inwestycję mieszkańcy zabiegali od dawna. Dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości ponad 830 tys. zł przebudowana została ulica Szkolna, przy której znajduje się budynek żłobka, przedszkola i szkoły podstawowej.

Koszt całej inwestycji wyniósł ponad 1,6 mln zł. Oprócz chodnika wykonane zostały przejścia dla pieszych, ułożono nową nawierzchnię, zjazdy i odwodnienia. Wykonawcą był Rejon Budowy Dróg i Mostów w Krośnie.

- Ten rok uważam za bardzo udany, jeżeli chodzi o inwestycje drogowe na terenie naszej gminy. W poprzednim tygodniu otwieraliśmy drogę powiatową z partycypacją gminy Chorkówka a tydzień wcześniej drogę relacji Świerzowa Polska - Dobieszyn również z partycypacją gminy Chorkówka. Na kolejny rok planujemy przebudowę drogi w Szczepańcowej przy ulicy Podgórze. Jest spora szansa, że otrzymamy na tą inwestycję dofinansowanie - powiedział wójt gminy Chorkówka Grzegorz Węgrzynowski.

Przecięcie wstęgi w Świerzowej Polskiej

Symboliczne zakończenie inwestycji, zwieńczone przecięciem wstęgi odbyło się we wtorek 21 grudnia. W przecięciu wstęgi uczestniczył przewodniczący Rady Gminy Chorkówka Maciej Sekuła, wójt gminy Chorkówka Grzegorz Węgrzynowski, zastępca wójta Tomasz Tłuściak, radny gminy Chorkówka Piotr Kozubal, sołtys wsi Świerzowa Polska Bogusława Kawalec, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Świerzowej Polskiej Ewa Misiak, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Świerzowej Polskiej Adam Półchłopek, a także przedstawiciele wykonawcy i podwykonawców.

~Hauhau ha

22-12-2021 22:40 7 27

Dawać mi tu ksiyndza. Niech pokropi, poświęci...pro bono?
Odpowiedz

~SOMGORSI

22-12-2021 13:38 7 24

Gdzie jest pan Borcz ja się pytam?
Odpowiedz

~Mam jedno pytanie

22-12-2021 08:33 9 29

Gdzie ksiądz?
Odpowiedz

~Jim

22-12-2021 08:04 10 27

A Baninetza nie było? On to lubi otwierać i przecinać wstęgę.
Odpowiedz

~Uno

22-12-2021 03:10 8 24

Uuu aż dziw ze nie ma księdza z kropidłem.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.