1 stycznia na świat przyszło pierwsze dziecko urodzone w szpitalu w Krośnie w 2022 roku. Szczęśliwym rodzicom gratulujemy!
Dokładnie o godz. 11:20 w sobotę 1 stycznia przyszło na świat pierwsze dziecko urodzone w Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim im. Jana Pawła II w Krośnie w 2022 roku.

Oliwia, córka Bernadetty i Bogumiła Gonetów z Korczyny w chwili narodzin ważyła 4350 gramów i mierzyła 58 centymetrów. Dziewczynka przyszła na świat siłami natury, czuje się dobrze, podobnie jak mama. To trzecie dziecko państwa Gonetów. W domu na siostrę czeka 7-letnia Wiktoria i 3,5 letni Rafał.

Pierwsze dziecko urodzone w Krośnie w szpitalu w 2022 roku

Szczęśliwych rodziców przed południem 3 stycznia odwiedził starosta krośnieński Jan Pelczar i dyrektor krośnieńskiego szpitala Piotr Czerwiński. Towarzyszyli im pielęgniarka oddziałowa Oddziału Ginekologicznego Krystyna Krygowska i lek. Paweł Łysikowski.

Jan Pelczar pogratulował rodzicom, którym przekazał bon na zakupy o wartości 1 tys. zł i dużego pluszowego misia a mamie wręczył kwiaty. - To już nasza tradycja, że odwiedzamy pierwszego mieszkańca naszego powiatu. Urodzenie każdego dziecka to radość dla rodziców, ale też dobra wiadomość dla społeczeństwa - powiedział starosta.

Pierwsze dziecko urodzone w Krośnie w szpitalu w 2022 roku

Życzenia i gratulacje rodzicom złożył również Piotr Czerwiński. Dyrektor przekazał rodzicom paczkę z wyprawką a także voucher na sesje fotograficzną. Położna Krystyna Krygowska podziękowała staroście za ufundowanie fotela do kangurowania, dzięki któremu rodzice wcześniaków mają bliższy kontakt ze swoim nowo narodzonym dzieckiem.

Do godz. 11:00 3 stycznia w krośnieńskim szpitalu przyszło na świat 6 dzieci - trzy dziewczynki i trzech chłopców, wszyscy to mieszkańcy powiatu krośnieńskiego. W 2021 roku w krośnieńskim szpitalu na świat przyszło 1040 dzieci, to o 39 więcej niż w roku poprzednim.

~ewelina

05-01-2022 22:41 11 9

BRAWO !!! Dziewczynki zawsze lepsze i zawsze górą i to one zawsze pierwsze witają Nowy Rok, a chłopaki jak zawsze są za nami hehehehehe.... BRAWO Dziewczyny tak trzymajcie !!!!!
Odpowiedz

~Anna

03-01-2022 22:44 10 18

No wreszcie sprawiedliwie pierwsze dziecko urodzone w Krośnie,bo kiedyś było pierwsze dziecko z Krosna. Moje było pierwsze urodzone o 3 w nocy,a Krośniak urodził się o 17 i było wielkie łał i prezenty,bo pierwszy Krośnianin,co tam takie dziecko ze wsi???A człowiek czuł się zdyskryminowany.Na szczęście to się zmieniło.
Odpowiedz

~kacperek

03-01-2022 17:07 10 16

Pamiętam jak kilka lat temu trzeba było robić przekręty żeby pracownica UM urodziła pierwsze dziecko ?
Odpowiedz

~dziadek

03-01-2022 14:24 9 18

Tylko pogratulować rodzicom takiej ślicznej dziewczynki. Niech się maleństwo zdrowo chowa.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.