21 stycznia w budynku Wojskowej Komendy Uzupełnień w Jaśle zostanie zorganizowane Wojskowe Centrum Rekrutacji. Na miejscu będzie można załatwić niezbędne formalności związane z wstąpieniem w szeregi Sił Zbrojnych RP.
W ramach kampanii "Zostań Żołnierzem RP", 21 stycznia w budynku WKU Jasło (ul. Kościuszki 24) zostanie zorganizowane Wojskowe Centrum Rekrutacji. Kandydaci oraz osoby zainteresowane służbą w Wojsku Polskim załatwią w tym dniu niezbędne formalności związane z wstąpieniem w szeregi Sił Zbrojnych RP.

Wojskowe Centrum Rekrutacji będzie czynne w godz. od 8:00 do 15:30.

Kandydat odbędzie rozmowę kwalifikacyjną oraz zostanie przebadany przez komisję lekarską. Cały proces zakończy się wydaniem karty powołania na szkolenie podstawowe, tzw. służbę przygotowawczą. W Wojskowym Centrum Rekrutacji obecni będą również żołnierze z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich oraz 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy przybliżą zainteresowanym specyfikę pełnienia służby w tych jednostkach i odpowiedzą na pytania.

Wojskowe Centrum Rekrutacji w Jaśle

Wojskowe Centrum Rekrutacji jest elementem reformy systemu rekrutacji do Wojska Polskiego, który ma za zadanie skrócić proces od momentu złożenia wniosku do rozpoczęcia służby. WKU Jasło zachęca do odwiedzenia portalu zostanzolnierzem.pl oraz skorzystania z aplikacji mobilnej o tej samej nazwie, dzięki którym łatwo i szybko można rozpocząć rekrutację do Wojska Polskiego.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.