63-latek kierujący samochodem ciężarowym wyprzedzał w Miejscu Piastowym dwie osobówki na skrzyżowaniu oraz w bezpośrednim sąsiedztwie przejścia dla pieszych. Policjanci nałożyli na kierującego ciężarówką wysoki mandat.
Policjanci z wydziału ruchu drogowego krośnieńskiej komendy patrolowali wczoraj odcinek drogi krajowej nr 28 w Miejscu Piastowym. Około godz. 20.30 zatrzymali do kontroli kierującego ciężarowym manem, który chwilę wcześniej, na skrzyżowaniu oraz w bezpośrednim sąsiedztwie przejścia dla pieszych, wyprzedził dwa samochody osobowe.

Podczas kontroli, 63-letni mieszkaniec Łodzi przekonywał policjantów, że wykonany przez niego manewr nie stworzył żadnego zagrożenia w ruchu drogowym, a ewentualne konsekwencje powinni ponieść dwaj kierujący samochodami osobowymi, którzy jechali zbyt wolno i dlatego zostali przez niego wyprzedzeni. Ponadto mężczyzna bagatelizował niebezpieczeństwo oblodzenia jezdni, które spowodowane było opadami marznącego deszczu i śniegu.

REGION. 2500 zł mandatu na "kulig"
Wyprzedzanie na skrzyżowaniu oraz w bezpośrednim sąsiedztwie przejścia dla pieszych, to niezwykle niebezpieczne manewry, które mogą zakończyć się tragicznym w skutkach wypadkiem. Policjanci, zgodnie z obowiązującym od 1 stycznia br. taryfikatorem mandatów, za popełnione wykroczenia nałożyli na kierującego mandat w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktów karnych.

Pirat na motocyklu stracił prawo jazdy. Grupa Speed w akcji [FILM]
Mimo serii przewinień, których dopuścił się 63-letni kierujący ciężarowym manem, wielokrotnie poddawał w wątpliwość zasadność podjętej wobec niego policyjnej interwencji oraz podstaw ukarania go mandatem. Swoje zachowanie na drodze argumentował zbyt asekuracyjną jazdą innych kierujących, którzy w jego opinii powinni zostać za to ukarani.

W związku z trudnymi warunkami panującymi na drogach regionu, opadami marznącego deszczu i śniegu oraz zalegającego miejscami pośniegowego błota, apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o rozsądek, ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego - apeluje krośnieńska policja.

~Hjj

29-01-2022 17:24 2 12

Wie Pan co. Ja już jechałem w tym miejscu około 54 km. Za mną TIR miga światłami i trąbi. Za chwilę wyprzedza i dalej trąbi. Tym bardziej ,że za chwilę skręcałem w prawo. Pchają się i siedzą praktycznie na szybie. Jeżeli jest ograniczenie prędkości tym bardziej w zimie (nie wspomnę o mandatach, które mogą zrujnować mój budżet) to się trzymajmy. Jeżeli chcesz złamać przepisy droga wolna, ale nie trąb na prawidłowo jadącego kierowcę.
Odpowiedz

~Alejezdzdze

27-01-2022 18:01 2 13

TO wszystko wina Tuska
Odpowiedz

~Gibalski

27-01-2022 13:37 1 15

A dlaczego mają jechać 54 km/h, zamiast 50-siątką? Każdy jedzie z prędkością bezpieczną, zapewniającą mu szybkie reagowanie. W imię czego "stuknięty kierowca" zmusza na innych, że mają jechać nieprzepisowo? Taki "szeryf", niezrównoważony kierowca powinien mieć kontakt z psychologiem, a nie zasiadać w pojeździe o masie wagonu kolejowego.
Odpowiedz

~Yatwo

27-01-2022 10:51 1 11

Nie żebym "go" usprawiedliwiał (tirowca) ale w połowie ma rację. Jest coś takiego jak "zdrowy rozsądek" .
Jest 50km/h Ok ale jak pojedziesz w ciągu np. 4 samochodów te 54km/h to na pewno większego zagrożenia nie stworzysz niż będziesz jechał 50km/h i wkurzał cały motorowy świat za tobą, a dzięki tym 54 każdy będzie jechał 54 i nikt nikogo nie musi wyprzedzać.
Odpowiedz

~50 na dziewięćdziesiątce

26-01-2022 14:46 1 14

A tym co jadą za wolno i tamują ruch , zabrać auta i wysłać na busa....
Odpowiedz

~S-driver

26-01-2022 13:12 1 17

Bardzo dobrze, oby częściej policjanci zwracali uwagę na niektórych tirowców, bo co wyprawiają to głowa boli. Ale powinni również jeżdżących prawidłowo nagradzać, tak jak robili to kiedyś Niemcy.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.