20-latek na terenie jednej ze szkół w gminie Dubiecko zorganizował kulig swojemu znajomemu. Do samochodu, na lince holowniczej, podpiął oponę i woził na niej 14-latka.
Wczoraj przed godz. 15, dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie, że na terenie jednej ze szkół w gminie Dubiecko, młody mężczyzna, na oponie podpiętej do samochodu, wozi nastolatka. Na miejsce natychmiast skierowano patrol z Komisariatu Policji w Dubiecku.

Policjanci ustalili, że 20-letni mężczyzna wjechał audi na teren szkoły, podpiął oponę linką holowniczą do swojego auta i urządził kulig 14-letniemu znajomemu. Całą sytuację zauważyła z okna nauczycielka. Kobieta zadzwoniła na policję mówiąc, że kiedy kierowca wszedł w zakręt, chłopiec spadł z opony, uderzając w murek. Na szczęście 14-latek nie odniósł obrażeń i nie potrzebował pomocy medycznej. Został oddany pod opiekę rodziców.

Wyprzedził ciężarówką na skrzyżowaniu, bo inni jechali zbyt wolno
Ta forma rozrywki dla kierującego audi skończyła się wysoką grzywną. Za stworzenie zagrożenia dla bezpieczeństwa innych osób poza drogą publiczną, policjanci nałożyli na niego mandat w wysokości 2500 złotych.

- Pamiętajmy, że taka zabawa może skończyć się poważnymi obrażeniami, a nawet śmiercią. Wystarczy chwila nieuwagi, zbyt duża prędkość, gwałtowne hamowanie, niewidoczna nierówność - kamień czy konar drzewa ukryty pod śniegiem, żeby doszło do tragedii, której nie da się już cofnąć. Apelujemy zatem o rozwagę i przypominamy, że w wielu przypadkach to my sami stanowimy o swoim bezpieczeństwie - apelują policjanci.

~Gibalski

30-01-2022 14:06 57 82

Nie rodzice tutaj winni, tylko nieodpowiedzialny 20-letni oszczypępek. Teraz tato powinien zdjąć pasek i ręcznie wytłumaczyć do czego służy auto.
Odpowiedz

~Paawl

27-01-2022 13:05 68 60

Nieodpowiedzialni rodzice..
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.