Krośnieńska Biblioteka Publiczna zaprasza młodzież z Krosna i powiatu krośnieńskiego do wzięcia udziału w konkursie "Krośnieński Turniej Jednego Wiersza".
Od dziewięciu lat, w pierwszy dzień wiosny 21 marca, który jest również Światowym Dniem Poezji, młodzież krośnieńskich szkół prezentuje swoje wiersze w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej podczas Turnieju Jednego Wiersza.

- W tym roku chcemy zaprosić młodych ludzi do udziału w 9. edycji tego konkursu, jednak z powodu ograniczeń pandemicznych w nieco zmienionej formule. Turniej odbędzie się w formie online i pominięty zostanie etap prezentacji wierszy na żywo przez ich autorów. Ocenie podlegać będą tylko nadesłane wiersze. Wszystkie nadesłane wiersze opublikowane zostaną na fanpegu biblioteki, a internauci będą mogli głosować na wiersz, który najbardziej im się podoba. W ten sposób autor utworu z największą ilością polubień otrzyma nagrodę publiczności - informuje Monika Machowicz.

Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie kl. VI-VIII szkół podstawowych oraz wszyscy uczniowie szkół ponadpodstawowych z Krosna i powiatu krośnieńskiego.

Jeden wiersz wraz z wypełnioną kartą uczestnictwa należy przesyłać elektronicznie lub pocztą tradycyjną do 3 marca br. na adres Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej.

Laureatów (jurorzy przyznają 3 nagrody w każdej kategorii wiekowej) poznamy 21 marca, w Światowym Dniu Poezji.

Wszystkie szczegóły dotyczące Turnieju znajdują się w regulaminie dostępnym na stronie www.kbp.krosno.pl oraz Facebooku - www.facebook.com/KBPKrosno
Głównym celem organizowanego od dziewięciu lat Turnieju jest pobudzanie aktywności twórczej w dziedzinie poezji, promowanie młodych twórców oraz prezentacja ich literackich dokonań.

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia do pobrania na stronie internetowej KBP: www.kbp.krosno.pl

Plakat Krośnieński Turniej Jednego Wiersza


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.