W Polsce działa obecnie ponad 800 punktów pobrań wymazów na obecność wirusa SARS-CoV-2, które realizują testy PCR finansowane przez NFZ. Ile z nich jest na Podkarpaciu i w Krośnie?
Na początku roku na Podkarpaciu działało 31 punktów.

- W styczniu uruchomiono kilkanaście nowych, dzięki czemu jest ich obecnie 44. 7 lutego zacznie pracę drugi punkt w Krośnie. Tym samym będzie ich łącznie 45. Pięć z nich pracuje 24 godziny na dobę - poinformował Rafał Śliż, rzecznik prasowy Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Rzeszowie.

Zlecenie na test PCR może wystawić między innymi lekarz podstawowej opieki zdrowotnej lub lekarz dyżurujący na nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej.

- Możliwość wystawiania zleceń na test w kierunku koronawirusa za pośrednictwem systemu gabinet.gov.pl dotyczy również lekarzy, którzy nie mają umów z NFZ. Ponadto każda osoba, która podejrzewa zakażenie może sama uzyskać zlecenie na test po wypełnieniu formularza online - dodał Rafał Śliż.

Według stanu na 2 lutego br. testy PCR finansowane przez NFZ wykonuje na terenie Krosna Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II przy ul. Korczyńskiej 57.

Od 7 lutego, a od 8 lutego przez całą dobę będzie je można również wykonać w Krośnie w Centrum Medycznym MEDYK przy ul. Kisielewskiego 1.

Na terenie powiatu krośnieńskiego ziemskiego żaden podmiot nie wykonuje takich testów finansowanych przez NFZ.

~Gigi

02-02-2022 17:59 10 15

Tylko po co?
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.