Szokująca zbrodnia w Trześniowie, gm. Haczów. Kryminalni z KPP w Brzozowie zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu sanockiego. W sobotę (12 lutego) Sąd Rejonowy w Krośnie zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.
2 lutego około godz. 21.30, brzozowscy policjanci zostali powiadomieni o pożarze domu w Trześniowie. Z płonącego budynku wyniesiono samotnie mieszkającą 92-letnią kobietę. Niestety jej życia nie udało się uratować.

Ustalenia policjantów od początku wskazywały, że pożar budynku, to nie był nieszczęśliwy wypadek.

- Mundurowi skrupulatnie gromadzili materiał dowodowy w tej sprawie. Zostało przesłuchanych wielu świadków, weryfikowana była każda, nawet najdrobniejsza informacja, która mogła przyczynić się do wyjaśnienia okoliczności pożaru. Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, że kobieta została zamordowana - poinformowała asp. sztab. Monika Dereń z KPP w Brzozowie.

Pożar domu w Trześniowie

Intensywna praca brzozowskich policjantów przyniosła oczekiwane efekty. Funkcjonariusze ustalili mężczyznę mogącego mieć związek z tym zdarzeniem. W czwartek policjanci weszli do mieszkania 24-letniego mieszkańca powiatu sanockiego. Został on zatrzymany.

Policjanci ustalili, że zatrzymany 24-latek tej samej nocy usiłował jeszcze włamać się do piwnicy innego domu w Trześniowie. Jednak został spłoszony.

- Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie kilku zarzutów, m.in. zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Prokurator wnioskował o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu - dodała Monika Dereń.

Decyzją sądu, młody mieszkaniec powiatu sanockiego został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Śledztwo najpierw nadzorowała Prokuratura Rejonowa w Brzozowie. Obecnie sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Krośnie.


~Se

14-02-2022 08:53 10 13

Jaki motyw wstępnie ?
Odpowiedz

~cynik

12-02-2022 22:06 7 27

Kiedy wreszcie ponownie wprowadzą karę śmierci za tak okrutne morderstwa?
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.