W trakcie działań "Trzeźwy poranek" krośnieńscy policjanci zatrzymali 4 pijanych kierowców.
W dniach 14 i 15 lutego br., krośnieńscy policjanci realizowali wzmożone działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą "Trzeźwy poranek". Kontrole odbywały się w godzinach 5.00 - 9.00, w kilkunastu miejscach na terenie Krosna i powiatu. Funkcjonariusze, w ramach prowadzonych działań, ujawnili 4 kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości.

Wczoraj, w trakcie kontroli prowadzonej przy ul. Sienkiewicza w Jedliczu, funkcjonariusze ujawnili nietrzeźwego kierującego renaultem. 48-latek miał ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Chwilę później w Chorkówce, policjanci zatrzymali do kontroli 52-letniego kierującego fiatem. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko promil alkoholu w jego organizmie. Ponad 2,5 promila miał z kolei 48-latek, który w Ustrobnej wjechał volkswagenem do przydrożnego rowu.

Dziś rano, podczas kontynuacji działań "Trzeźwy poranek", policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnego pijanego kierowcę. 40-letni kierujący oplem został zatrzymany do kontroli na ul. Szeptyckiego w Korczynie. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie mężczyzny blisko 2 promile alkoholu.

Podczas dwudniowych działań policjanci z krośnieńskiej drogówki skontrolowali stan trzeźwości 2224 kierujących. Wszystkie zatrzymane osoby, które zdecydowały się usiąść za kierownicę na "podwójnym gazie", odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, ograniczenie wolności lub kara pozbawienia wolności do 2 lat.

~antypijak

16-02-2022 14:40 8 17

Trzeba być "nie halo", żeby zasiadać po baniurze za kółkiem. Zwłaszcza po wieczornych walentynkowych harcach. ((-; Kolejna akcja będzie po 9 marca po Dniu kobiet. Też parę prawa jazd pójdzie do weka?
Odpowiedz

~Yoito

16-02-2022 12:25 8 20

Ten z 2.5 to chyba się obudził nad ranem że do roboty musi iść a tyle co skończyli pić :) A reszta z 0.5 to kacor tzw. o jedno piwo za dużo ! Cztery normalne piwa wieczorem można łyknąć ale nie później jak do 21:00 ! Każde następne i godzina później to rano o 5:30 będzie 0.5 i więcej. Jak ktoś nie ma alkomatu to jest darmowy internetowy, a na elektroniczny wydatek od 400zł do 1500zł co to za wydatek jak już po jednej kontroli może się zwrócić.
Odpowiedz

~aw

15-02-2022 13:58 10 17

Bardzo dobrze, takie poranki powinny być codziennie i eliminować z dróg ochlaptusów. Kary winny być również dużo, dużo większe. A tak dla dobra tych wszystkich kierujących po spożyciu, wskazane, aby dla poprawienia trzeźwości organizmu w "nagrodę" powinni przepchać swój pojazd na parking.
Odpowiedz

~kierowca

15-02-2022 13:50 11 19

Dwójka z przodu to bania konkretna .Pewno znowu o jabłku kit wciskał..
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.