Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowało o przygotowaniach tzw. punktów recepcyjnych. Pięć z nich ma być na Podkarpaciu.
W MSWiA odbyła się konferencja prasowa ministra Mariusza Kamińskiego, wiceministrów Pawła Szefernakera i Błażeja Pobożego oraz komendanta głównego Straży Granicznej gen. dyw. SG Tomasza Pragi dotycząca konfliktu zbrojnego na Ukrainie.

Wiceminister Paweł Szefernaker poinformował, że we wczesnych godzinach porannych rozpoczęto pracę nad pierwszym etapem planów przyjęcia uchodźców z Ukrainą. W ramach tego etapu wojewodowie lubelski i podkarpacki rozpoczęli przygotowanie tzw. punktów recepcyjnych przy granicy z Ukrainą. Na Podkarpaciu będą znajdować się w Medyce (ok. 110 km od Krosna), Krościenku (ok. 90 km. od Krosna), Korczowej (ok. 130 km od Krosna), Budomierzu (ok. 160 km od Krosna) w bezpośrednim sąsiedztwie przejść granicznych i Przemyślu.

Wiceminister Błażej Poboży stwierdził, że każdy z przekraczających naszą granicę uchodźców otrzyma ulotkę, która będzie wydawana bezpośrednio na przejściu granicznym. Zawiera ona podstawową informację dla uchodźców w 4 językach - ukraińskim, polskim, rosyjskim i angielskim.

Z kolei komendant główny Straży Granicznej gen. dyw. SG Tomasz Praga stwierdził, że sytuacja na odcinku granicy polsko-ukraińskiej jest stabilna, zarówno w przejściach granicznych jak i na tzw. zielonej granicy.

- Odnotowujemy wzrost osób, które chcą przekroczyć naszą granicę w ruchu osobowym w przejściach drogowych. Wszystkie przejścia graniczne pracują sprawnie i normalnie - powiedział gen. dyw. SG Tomasz Praga.


~Tyle w temacie

24-02-2022 17:59 14 26

Zajmijcie się, rządzący, najpierw własnymi obywatelami, z których to pieniędzy żyjecie a właściwie PASOŻYTUJECIE.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.