KWP w Rzeszowie odpowiada na pojawiające się informacje o rzekomych osobach zajmujących się sutenerstwem przy granicy polsko-ukraińskiej.
Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie poinformowała, że w mediach pojawiają się informacje o rzekomej obecności osób, które w pobliżu granicy polsko-ukraińskiej zajmują się sutenerstwem.

- Sprawdzamy każdy taki sygnał. Do tej pory żaden nie znalazł potwierdzenia. Do podkarpackiej Policji nie wpłynęło żadne zgłoszenie o takim przestępstwie. Niemniej jednak ta kwestia pozostaje w naszym szczególnym zainteresowaniu - poinformowała podinsp. Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie.

Rzecznik dodała też, że do służby przy granicy, w punktach recepcyjnych, kierowane są nie tylko patrole umundurowane, ale również funkcjonariusze pionu kryminalnego. Są po to, by zapobiegać, aby nikt nie padł ofiarą przestępstw - kradzieży, oszustwa czy właśnie związanych z handlem ludźmi.

Policja apeluje, by uważać na osoby, które składają nieuczciwe oferty pomocy, przewoźników, którzy za wysoką opłatę proponują transport.

- Reagujmy w takich sytuacjach, zgłaszajmy to odpowiednim służbom - dodała podinsp. Marta Tabasz-Rygiel.

~koko

05-03-2022 17:21 10 9

Właśnie gdzie jest straż graniczna, że wpuszcza całe rumuńskie rodziny i wygląda na to że także tych co siedzieli na białoruskiej granicy. Przecież to chyba idzie zweryfikować.
Odpowiedz

~Meer

03-03-2022 08:40 11 13

Wystarczy jechać do Rzeszowa aby zobaczy że przy okazji pomocy przedostają sie i inne nacje.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.