Starostwo Powiatowe w Krośnie poinformowało o akcji pomocy stomatologicznej dla uchodźców wojennych z Ukrainy oraz o zbiórce darów.
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Stomatologicznej w Krośnie oferuje bezpłatną doraźną pomoc stomatologiczną uchodźcom. SPZOS mieszczący się przy ul. Korczyńskiej 57 (tel. 13 43 638 83) przyjmuje pacjentów od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00.

Narodowy Fundusz Zdrowia poinformował, że zasady udzielania świadczeń medycznych dla obywateli Ukrainy, którzy przybyli do Polski w związku z agresją militarną Rosji oraz ich rozliczenie, będą identyczne jak w przypadku polskich pacjentów.

Powiat Krośnieński organizuje również zbiórkę na rzecz uchodźców z Ukrainy. Wszyscy, którzy chcą wesprzeć naszych sąsiadów zza wschodniej granicy mogą przynosić dary do Starostwa Powiatowego w Krośnie, wejście od strony banku (lokal dawnej restauracji Hermina). Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 14.00 do 18.00.

Zbiórka prowadzona będzie również w szkołach prowadzonych przez Powiat: Liceum Ogólnokształcącym w Jedliczu, Zespole Szkół w Jedliczu, Zespole Szkół w Iwoniczu i Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu - Zdroju. Tam dary będą przyjmowane od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00.

Co jest potrzebne?:
- koce, śpiwory, kołdry, karimaty, pościel, poduszki, ręczniki - wyłącznie NOWE!!!!
- leki przeciwbólowe, środki opatrunkowe i odkażające;
- środki higieny osobistej i czystości (mydła, żele, płyny do kąpieli, szczoteczki do zębów, pasta do zębów, ręczniki papierowe, nawilżane chusteczki itp.);
- artykuły dziecięce (pieluchy, ubranka - nowe, żywność w słoiczkach, mleko modyfikowane)
- żywność z długim terminem przydatności;
- urządzenia elektryczne: ładowarki USB typ B i C, przedłużacze, baterie (paluszki małe i duże), powerbanki.

Osoby, które przyniosą dary proszone są, by na opakowaniu napisały informację z dokładnym opisem - co i w jakiej ilości znajduje się w paczce. Wszystko po to, by sprawnie rozdysponować zgromadzone rzeczy.

Dodatkowych informacji na temat zbiórki w Starostwie Powiatowym w Krośnie można uzyskać po numerem telefonu: 722 123 353

Kontakt telefoniczny do szkół:
ZSGH w Iwoniczu-Zdroju - 13 43 754 45
ZS w Iwoniczu - 13 43 518 11
ZS w Jedliczu - 13 43 520 20
LO w Jedliczu - 13 43 520 14


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.