Po czwartkowej awarii, na przygranicznym odcinku Krościenko-Uherce Mineralne trwają roboty naprawcze. Czy kursowanie pociągów trasą 108 będzie kontynuowane?
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego poinformowało, że uchodźcy z Ukrainy przekraczający przejście graniczne w Krościenku nadal będą przewożeni w głąb kraju pociągami, linią 108.

- Co do dokładnego harmonogramu transportu linią 108, z racji trwających na jej przygranicznym odcinku napraw, nie jest możliwe dokładne określenie dojazdu składów do samego przejścia granicznego w Krościenku. Połączenia są realizowane w obecnej chwili z Uherzec i w porozumieniu ze wszystkimi zaangażowanymi w to przedsięwzięcie podmiotami oraz samorządami i w oparciu o aktualne potrzeby czyli liczbę uchodźców - poinformowało w komunikacie Biuro Prasowe UMWP.

Koordynacją wszystkich "pociągów specjalnych" uruchamianych dla uchodźców zajmuje się PKP InterCity S.A. Dokładne godziny kursów linią 108 będą podawane każdego dnia. Urząd marszałkowski współpracuje w tym zakresie także z lokalnymi samorządami, które angażują się w to zadanie.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.