Zgodnie z zarządzeniem Wojewody Podkarpackiego Starostwo Powiatowe w Krośnie utworzyło Powiatowe Magazyny Pomocy (PMP) dla Ukrainy. Do magazynów będzie trafiała pomoc zbierana w gminach z terenu powiatu krośnieńskiego.
Akcja ma na celu uporządkować i skoordynować działania pomocowe. Gminy, instytucje i organizacje, które nie mają porozumień z instytucjami charytatywnymi (Caritas, PCK itd.) bądź ze swoimi partnerskimi obwodami na terenie Ukrainy lub nie wiedzą komu przekazać otrzymane artykuły mogą przywozić je do magazynów powiatowych. Wszystkie dary składowane w magazynach zostaną odebrane przez pracowników Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie i przekazane potrzebującym uchodźcom. Taki sposób usprawni proces udzielania pomocy.

Magazyny mieszczą się w budynku Starostwa Powiatowego w Krośnie przy ul. Bieszczadzkiej 1 w pomieszczeniach po dawnej restauracji "Hermina" (wejście od strony banku) oraz w Domu Ludowym w Klimkówce gmina Rymanów.
Podmioty dostarczające dary proszone są o wcześniejsze uzgodnienie dostawy pod numerem telefonu 13 43 75 801 oraz dostarczenia wykazu przekazywanych darów. Artykuły przywożone do magazynów powinny być nowe i posegregowane.

~Meleks

04-03-2022 21:58 9 16

Hmm ..okej. wyjdziemy z tego śmiesznego pomocnego letargu i obudzimy się jako goście w naszym kraju. Naiwnością się płaci najwyższa cene. Pomagać to można dobrym ludziom, a nie. Uczcie sie historii naiwniacy.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.