Burmistrz Łukowa, radni oraz pracownicy tamtejszego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej przyjechali do Krosna, aby zobaczyć infrastrukturę oraz technologie wdrożone przez Krośnieński Holding Komunalny w Elektrociepłowni Krosno
W ślady krośnieńskiej elektrociepłowni, która uznawana jest za jedno z najlepszych przedsiębiorstw ciepłowniczych w kraju, idzie coraz więcej polskich przedsiębiorstw energetyki cieplnej. Inwestycje i kierunki rozwoju instalacji są pozytywnie oceniane przez specjalistów z branży, w tym również przez władze Łukowa i zarząd Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łukowie.

- Miasto Łuków stoi na progu transformacji energetycznej. Obecnie 100% energii cieplnej w mieście wytwarzanej jest z węgla, ale w ciągu 2-3 lat chcemy w 100% przejść na zieloną energię, czyli biomasę. Chcemy uczyć się od najlepszych i dlatego odwiedzamy Krosno - podkreślił Piotr Płudowski, burmistrz Łukowa.

Delegacja z Łukowa zwiedziła Elektrociepłownię Krosno, zapoznała się ze specyfiką pracy instalacji na biomasę, wykorzystaniu kogeneracji w produkcji ciepła i energii elektrycznej, a także z technologiami i rozwiązaniami zastosowanymi przez Krośnieński Holding Komunalny w całej instalacji.

- Celem naszej wizyty jest podpatrzenie, co i jak robicie. Jesteście firmą wiodącą w branży ciepłowniczej, zarówno od strony organizacyjnej, jak i technologicznej, o bardzo zaawansowanych technologiach, a wasze inwestycje budzą podziw. Chcemy od was zaczerpnąć dobre wzorce i przenieść je na nasz grunt - stwierdził Aleksander Kompa, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łukowie.

W Łukowie, mieście liczącym ok. 30 tys. mieszkańców, planowana jest budowa instalacji produkującej ekologiczne ciepło z biomasy. Inwestycja ta byłaby rozwiązaniem podobnym do tego, które zostały wdrożone w Elektrociepłowni Krosno w 2012 r., stopniowo zastępując miał węglowym paliwem ekologicznym, czyli biomasą.

- Gratuluję władzom miasta i załodze Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego osiągnięć w branży ciepłowniczej. Liczymy na wasze wsparcie i wymianę informacji, bo każdy duży proces inwestycyjny, to szereg zasadzek i niewiadomych problemów. Elektrociepłownia Krosno ma już za sobą transformację energetyczną i 10 lat temu przeszła już drogę, która przed nami - powiedział Piotr Płudowski.

W spotkaniu z przedstawicielami miasta Łuków wzięli udział: prezydent Krosna Piotr Przytocki, przedstawiciele zarządu Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego oraz kierownictwo Elektrociepłowni Krosno.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.